Pojedziemy autostradą od Mińska Mazowieckiego do Siedlec

Rusza opracowywanie koncepcji i dokumentacji budowy kolejnego odcinka autostrady A2, który połączy obwodnicę Mińska Mazowieckiego i Siedlce. Samo przygotowanie dokumentów będzie kosztowało 6,5 mln zł.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Budowa odcinka łączącego obwodnicę Mińska Mazowieckiego i Siedlec pozwoli zmniejszyć natężenie ruchu na wschodnim odcinku drogi krajowej nr 2.
Budowa odcinka łączącego obwodnicę Mińska Mazowieckiego i Siedlec pozwoli zmniejszyć natężenie ruchu na wschodnim odcinku drogi krajowej nr 2. (Materiały prasowe, Fot: GDDKiA)

Tyle wyda Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa po podpisaniu umowy na wykonanie dokumentacji do budowy 37,5-kilometrowego odcinka autostrady A2, który połączy obwodnicę Mińska Mazowieckiego z Siedlcami. Pozwoli to ominąć na drodze Warszawa-Siedlce nie tylko Mińsk Mazowiecki, jak do tej pory, ale także całą mocno obleganą drogę krajową nr 2 do Siedlec.

Wykonawcą dokumentacji jest firma Multiconsult Polska Sp. z o.o. Na zakończenie prac ma 14 miesięcy. Według planów ministerstwa ogłoszenie przetargu na budowę trasy nastąpi w połowie 2019 r., a podpisanie umowy w pierwszym kwartale 2020 r. Roboty mają potrwać do sierpnia 2023 roku, a przybliżony koszt całej inwestycji to ok. 1,7 mld zł.

Wspomniana droga ma być jedną z ostatnich, które pozwolą połączyć jedną trasą niemiecką granicę z Siedlcami, a do 2025 roku również z Białą Podlaską. Zatem w ciągu najbliższych 10 lat być może uda się przejechać całą lub prawie całą Polskę od zachodniej granicy i przejścia w Świecku do wschodniej i przejścia w Terespolu.

Polub WP Moto
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.