WP

Podwyżki na stacjach na koniec wakacji. Ceny nie spadną

W ostatnim wakacyjnym tygodniu na polskich stacjach tankowania oba paliwa podstawowe, czyli benzyna i olej napędowy kosztują powyżej 5 zł za litr. Wiele wskazuje na to, że najbliższy czas przyniesie zwyżki kosztów tankowania i do droższych paliw przyjdzie się nam przyzwyczaić.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ceny na stacjach będą dalej rosnąć
Ceny na stacjach będą dalej rosnąć (East News, Fot: Piotr Kamionka/REPORTER)
WP

Monitoring zmian cen na krajowych stacjach paliw, prowadzony przez e-petrol.pl, pokazał wzrost cen benzyn i oleju napędowego. Popularna "95-ka" kosztowała średnio 5,09 zł za litr, a olej napędowy sprzedawano przeciętnie za 5,01 zł/l. Różnicy w rachunku za tankowanie nie zauważyli tylko kierowcy samochodów z instalacją gazową. To alternatywne wobec benzyny paliwo w ostatnich dniach lekko drożało w obrocie hurtowym, ale podwyżka nie dotarła na stacje i cena autogazu się nie zmieniła – średnio w kraju płaci się za litr LPG 2,29 zł.

Nadchodzą wrześniowe podwyżki cen na stacjach

Po podwyżkach w hurcie, pierwszy tydzień września najprawdopodobniej przyniesie też wzrosty na stacjach. Zgodnie z wyliczeniami analityków e-petrol.pl benzynę 95 średnio powinniśmy w najbliższych dniach tankować po 5,09-5,18 zł za litr, podczas gdy na olej napędowy właściciele samochodów z silnikiem wysokoprężnym wydadzą 5,01-5,12 zł/l. Podwyżki dotyczyć będą też autogazu – w przyszłym tygodniu średnio litr tego paliwa będzie można tankować w cenie 2,26-2,33 zł/l.

WP

Źródło: e-petrol.pl

Polub WP Moto
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP