Trwa ładowanie...
d2i0out

Podwyżki cen paliw drugi tydzień z rzędu

Po znaczących wzrostach cen paliw, jakie miały miejsce w ubiegłym tygodniu, podwyżki nadal się pojawiają. W tym tygodniu ponownie wszystkie paliwa podrożały - chociaż nieznacznie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Podwyżki cen paliw drugi tydzień z rzędu
(East News, Fot: Adrian Slazok/REPORTER)
d2i0out

Średnie ceny benzyny 95 oraz oleju napędowego są wyższe w tym tygodniu o 1 grosz. Obecnie za litr tańszej benzyny musimy zapłacić przeciętnie 4,78 zł a za diesla 4,64 zł. Najniższą odnotowana ceną popularnej 95 jest 4,44 zł/l i pochodzi ona z jednej ze stacji w Wielkopolsce. W przypadku diesla najniższą ceną w obecnym badaniu portalu e-petrol.pl jest 4,31 zł/l. Z takim poziomem można się spotkać w województwach: lubelskim i lubuskim.

O nieco więcej bo o 2 grosze wzrosły średnie ceny benzyny 98-oktanowej i LPG. Przeciętna cena 98 uplasowała się na poziomie 5,12 zł/l. W przypadku LPG średni poziom w tym tygodniu wyniósł 2,24 zł/l.

Aktualnie najtańszym województwem pod względem średniej ceny benzyn jest wielkopolskie. Przeciętnie za litr 95 i 98 trzeba tam zapłacić 4,65 zł i 4,93 zł. Na Górnym Śląsku znajdziemy najniższą średnią cenę diesla i LPG. Wynoszą one tam odpowiednio 4,54 zł/l i 2,17 zł/l.

Źródło: e-petrol.pl/Information Market S.A.

d2i0out

Podziel się opinią

Share

d2i0out

d2i0out