Trwa ładowanie...
d258bat

Pobili rekord Guinessa w najdłuższym drifcie w tandemie

d258bat
d258bat

Dwa Nissany 370Z ustanowiły nowy rekord Guinessa w kategorii „najdłuższy drift w tandemie”. Pojazdy krążyły jednocześnie w kontrolowanym poślizgu przez 28,52 km.

Rekord ustanowiono w drugim podejściu w trakcie premierowego pokazu „Nissan 370Z Drift Experience” - imprezy, dzięki której każdy ma możliwość poznania i doskonalenia trudnej sztuki driftingu. Była ona wspólnym przedsięwzięciem Nissan Middle East i Prodrift Academy.

To nie pierwsze zaangażowanie japońskiej marki w motorsport. Już w 1936 r. Datsun NL-75 wygrał wyścig na torze żużlowym Tamagawa. Globalna popularność przyszła dopiero w 1964 r., gdy Nissan zaprezentował pierwszy model Skyline GT. Później samochód ten wyprzedził Porsche na jednym okrążeniu w trakcie wyścigu o GP Japonii.

d258bat

W 1979 r. zaprezentowano kultowy, turbodoładowany silnik. Kiedy zorientowano się, że rywalizacja w sporcie motorowym pozytywnie wpływa na sprzedaż powołano dział Nismo (1984 r.). Fala popularności driftingu ruszyła z kolei w 2009 r. Przez lata zawody w tej dyscyplinie stały się jedną z najbardziej oczekiwanych imprez na Bliskim Wschodzie, z liczbą uczestników przekraczających 15 000 w każdym kraju.

W sierpniu 2013 r. Nissan Middle East pobił inny rekord Guinessa. Model Patrol holował najcięższy samolot na świecie. Niemal 3-tonowe auto z napędem na cztery koła ciągnęło za sobą ważącego 170,9 tony Iła-76 na dystansie 50 m.

Źródło: Nissan

ll/moto.wp.pl

d258bat
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d258bat
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj