Trwa ładowanie...

Po kilkunastu godzinach korka "jedenastka" już nie stoi

Po kilkunastu godzinach korka "jedenastka" już nie stoiŹródło: AFP
dufibfo
dufibfo

Droga krajowa nr 11 na odcinku Koszalin-Kołobrzeg została odblokowana - poinformowano w Centrum Zarządzania Kryzysowego w Szczecinie. Wcześniej w miejscowości Tymień tir wypadł z drogi blokując przejazd innym pojazdom.

Problemy z drogą krajową nr 11 powstały we wtorek po południu. W miejscowościach Ustronie Morskie trasę zablokowały ciężarówki, które utknęły w głębokim śniegu. Koszalińska policja informowała, że korek miał długość 40 kilometrów. Do zablokowanych miejsc nie mógł dojechać sprzęt ratunkowy i odśnieżający.

Blokada drogi trwała kilkanaście godzin. Podróżującym trzeba było zapewnić w nocy z wtorku na środę pomoc. Około godz. 5.00 udało się drogę odblokować, jednak po krótkim czasie na tym samym odcinku znowu pojawiły się problemy.

dufibfo

Sytuacja na zachodniopomorskich drogach nadal jest trudna. Po całonocnych opadach śniegu całkowicie zablokowane są także drogi wojewódzkie. Na odcinku Dygowo-Wrzosowo (powiat kołobrzeski) droga zablokowana jest przez tir, podobnie jest na odcinkach Świdwin- Stara Błoć, w powiecie łobeskim między Siedlcami, a Maszewem i na kolejnej drodze zablokowanej między Świdwicą a Starogardem Łobeskim.

Jazda w regionie jest bardzo trudna z powodu zalegającego na drogach błota pośniegowego i ubitego śniegu.

Centrum Zarządzania Kryzysowego poinformowało także, że w części północno-wschodniej regionu odwoływane są zajęcia w szkołach. Lekcji nie ma w całej gminie Białogard, kilku szkołach gminy Świdwin, w samym mieście Świdwin skrócono lekcje. Uczniowie nie poszli także do pięciu szkół w gminie Połczyn Zdrój, w Gryficach do dwóch szkół i Dobrej Nowogardzkiej do jednej placówki. Do Centrum z każdą chwilą napływają informacje o kolejnych szkołach, które odwołały lekcje. Są to m.in. Postomino, Darłowo czy gminy w powiecie sławieńskim.

Z docierających do Centrum informacji wynika, że w pozostałych placówkach frekwencja spadła o 40%.

W rejonie Trzebiatowa uszkodzonych jest sześć stacji średniego napięcia. Prąd nie dociera do kilkuset osób. Prądu brakuje także w gminie Stara Dąbrowa.

Pociągi w regionie kursują na bieżąco. Podszczecińskie lotnisko także pracuje normalnie.

Zobacz serwis pogoda.wp.pl

dufibfo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dufibfo
Więcej tematów