Trwa ładowanie...

Pierwszy tydzień ferii spokojny na drogach

Pierwszy tydzień ferii spokojny na drogachŹródło: Materiały prasowe
d2g1iw4
d2g1iw4

Pierwszy tydzień ferii na drogach upłynął spokojnie - tak ocenia Inspekcja Transportu Drogowego. Inspektorzy prowadzili kontrole autokarów przewożących dzieci na zimowy wypoczynek, na 120 skontrolowanych pojazdów, 10 kierowców ukarano mandatami, a zatrzymano cztery dowody rejestracyjne.

- Bilans pierwszego tygodnia ferii zimowych jest podobny jak w roku ubiegłym. Tylko jeden przypadek był niepokojący. W Gliwicach zatrzymano autokar z województwa dolnośląskiego, który przewoził dzieci do Białego Dunajca. Pojazd był w fatalnym stanie technicznym, wyciekały płyny eksploatacyjne między innymi z układu kierowniczego -mówi rzecznik Inspekcji Transportu Drogowego Alvin Gajadhur.

Od poniedziałku ferie rozpoczęły dzieci z kolejnych dwóch województw: podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Rodzice zaniepokojeni stanem technicznym autokaru, który ma przewieźć dzieci na wypoczynek mogą zamówić kontrolę inspektorów. W tym celu trzeba skontaktować się inspektoratem wojewódzkim. Wszystkie adresy i telefony można znaleźć na stronie www.gitd.gov.pl.

Za tydzień ferie rozpoczynają dzieci z województw: śląskiego, pomorskiego, podkarpackiego, łódzkiego i lubelskiego.

Źródło: IAR

ll/moto.wp.pl

d2g1iw4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2g1iw4
Więcej tematów