Trwa ładowanie...
d24x9p7

Pierwszy tydzień ferii spokojny na drogach

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pierwszy tydzień ferii spokojny na drogach
(Materiały prasowe)
d24x9p7

Pierwszy tydzień ferii na drogach upłynął spokojnie - tak ocenia Inspekcja Transportu Drogowego. Inspektorzy prowadzili kontrole autokarów przewożących dzieci na zimowy wypoczynek, na 120 skontrolowanych pojazdów, 10 kierowców ukarano mandatami, a zatrzymano cztery dowody rejestracyjne.

- Bilans pierwszego tygodnia ferii zimowych jest podobny jak w roku ubiegłym. Tylko jeden przypadek był niepokojący. W Gliwicach zatrzymano autokar z województwa dolnośląskiego, który przewoził dzieci do Białego Dunajca. Pojazd był w fatalnym stanie technicznym, wyciekały płyny eksploatacyjne między innymi z układu kierowniczego -mówi rzecznik Inspekcji Transportu Drogowego Alvin Gajadhur.

* ILE WART JEST TWÓJ SAMOCHÓD? MOŻESZ SIĘ ŁATWO PRZEKONAĆ *

d24x9p7

Od poniedziałku ferie rozpoczęły dzieci z kolejnych dwóch województw: podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Rodzice zaniepokojeni stanem technicznym autokaru, który ma przewieźć dzieci na wypoczynek mogą zamówić kontrolę inspektorów. W tym celu trzeba skontaktować się inspektoratem wojewódzkim. Wszystkie adresy i telefony można znaleźć na stronie www.gitd.gov.pl.

Za tydzień ferie rozpoczynają dzieci z województw: śląskiego, pomorskiego, podkarpackiego, łódzkiego i lubelskiego.

Źródło: IAR

ll/moto.wp.pl

Dopłata do odszkodowania za uszkodzone auto. Sprawdź!

d24x9p7

Podziel się opinią

Share

d24x9p7

d24x9p7