Trwa ładowanie...
ycipk-cvgsq4

Pierwsze polskie autobusy bezemisyjne mogą powstać na przełomie 2018 i 2019 r.

Pierwsze polskie autobusy bezemisyjne mogą powstać na przełomie 2018 i 2019 r. i mają szansę być najnowocześniejszymi w świecie - powiedział podczas Hannover Messe 2017 zastępca dyrektora Narodowego Centrum Badań i Rozwoju Aleksander Nawrat.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pierwsze polskie autobusy bezemisyjne mogą powstać na przełomie 2018 i 2019 r.
(PAP, Fot: Jolanta Czapla)
ycipk-cvgsq4

- Myślę, że w najbliższych tygodniach ogłosimy wspólnie z miastami zamówienie na autobusy nowej generacji. Dziś jeszcze nie istnieją, ale mamy nadzieję, że na przełomie 2018 i 2019 roku powstaną i będą to najnowsze rozwiązania na świecie - podkreśla Nawrat.

Wicedyrektor ocenia, że na targach przemysłowych w Hanowerze jedne z ciekawszych prezentowanych rozwiązań przedstawiły Ekoenergetyka i Solaris, beneficjenci NCBR. - Prezentują rozwiązania w zakresie elektromobilności. To jest jeden z naszych sztandarowych programów, które teraz bardzo mocno promujemy, a dotyczy bezemisyjnego transportu publicznego - zauważa.

- Jako Narodowe Centrum Badań i Rozwoju finansowaliśmy w Polsce bardzo dużo projektów w zakresie elektromobilności i możemy się pochwalić tym, że jesteśmy w stanie poskładać całkowicie innowacyjny transport w oparciu o polskie komponenty - dodaje Nawrat.

ycipk-cvgsq4

Solaris Bus & Coach SA to producent autobusów, w tym elektrycznych. Ekoenergetyka-Polska zajmuje się zaś infrastrukturą ładowania dla autobusów i samochodów elektrycznych.

Na Hannover Messe 2017 prototypy polskich elektrobusów zaprezentowały Solaris i Ursus. Ekoenergetyka demonstrowała swoje urządzenia do ładowania pojazdów.

Hannover Messe to największe targi przemysłowe świata. Polska w 2017 roku jest krajem partnerskim i promuje się hasłem "Smart means Poland". W imprezie uczestniczy 6,5 tys. wystawców z około 70 państw, w tym ponad 200 przedsiębiorstw z Polski.

Z Hanoweru Michał Zabłocki

ycipk-cvgsq4

oprac. Szymon Jasina

Polub WP Moto
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-cvgsq4

ycipk-cvgsq4
ycipk-cvgsq4