Trwa ładowanie...
d2r4dhr

Pierwsza na świecie fabryka opon bezciśnieniowych

d2r4dhr
d2r4dhr

Michelin otworzyło w Piedmont w Stanach Zjednoczonych fabrykę produkującą opony bezciśnieniowe. Ogumienie to eliminuje problem przebicia i nieprawidłowego ciśnienia.

Zakład w Piedmont to pierwszy tego typu zakład na świecie. Będzie tam powstawała linia opon Tweel. Jest ona połączeniem opony i koła w jednej stabilnej konstrukcji – składa się ze sztywnej piasty przytwierdzonej do bieżni za pomocą elastycznych i sprężystych poliuretanowych ramion w formie żeber. W przeciwieństwie do konwencjonalnego ogumienia Michelin Tweel nie wymagają pompowania, rozwiązując tym samym powszechny problem przebitej opony.

Fabryka umożliwi zwiększenie produkcji wyróżnionej wieloma nagrodami opony Michelin X Tweel SSL dla miniładowarek skrętno-poślizgowych oraz rozpoczęcie wytwarzania nowego produktu X Tweel Turf będącej oryginalnym wyposażeniem maszyn John Deere z serii ZTRAK 900.

Zakład ma powierzchnię ponad 12 500 m kw. i jest 16. placówką produkcyjną francuskiej firmy w USA. Inwestycja pochłonęła 50 mln dolarów.

Źródło: Michelin

d2r4dhr

ll/moto.wp.pl

d2r4dhr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2r4dhr
Więcej tematów