Trwa ładowanie...
dpjcvyf
dpjcvyf

Peugeot 208 GTi 30th: w hołdzie kultowej "dwieściepiątce"

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dpjcvyf

Podczas Salonu Samochodowego w Paryżu debiutuje limitowana seria Peugeota 208 GTi o oznaczeniu "30th". Pojazd jest hołdem dla 30-lecia modelu 205 GTi.

208 GTi 30th został wyposażony w nowy silnik benzynowy 1,6 THP (208 KM, 300 Nm) który spełnia wymagania normy Euro 6. Jednostkę połączono z 6-biegową skrzynią manualną, mechanizmem różnicowym Torsen, specjalnie zestrojonym zawieszeniem i bardziej bezpośrednim układem kierowniczym. Karoseria została wykonana w dwóch kolorach i została przedzielona zdecydowaną, prostą linią. Auto trafi do salonów sprzedaży w listopadzie br.

dpjcvyf

Model występuje w roli głównej w filmie reklamowym "Legenda powraca". W realistycznym klipie nakręconym w technice 3D wykorzystano fragmenty z kultowej serii reklam Peugeota 205 GTi z 1984 r., zatytułowanej "Bombowiec". Jej reżyserem był znany z filmów "Taxi" czy Sky Fighters" Gerard Pires. Dzieło spółki produkcyjnej WIZZ Design polegało na wkomponowaniu elementów współczesnej animacji 3D w materiały filmowe nakręcone 30 lat temu i połączeniu ich w jedn, spójną całość.

 (fot. Zdjęcie producenta)

Kilkusekundowa scena otwierająca spot przedstawia oryginalne materiały z reklamy z lat 80., do których nie wprowadzono żadnych zmian - odnaleziona taśma filmowa została jedynie zdigitalizowana. Kultowy pomysł polegający na przedstawieniu bombowca przelatującego centymetry nad Peugeotem 205 GTi został nieco zmodyfikowany, ale zachowano oryginalne kadrowanie filmu. Wszystkie elementy tej sceny (samolot, Peugeot 205 GTi i 208 GTi 30th) zostały przetworzone w technologii 3D, by skonwertować stosowany kilka dekad temu format obrazu 4:3 na obecnie stosowany standard 16:9.

Po premierze klipu zostaną udostępnione nowe, oryginalne treści, włącznie z materiałami z pracy nad klipem, dodatkowymi scenami, plakatami filmowymi i filmami w aplikacji Vine.

Źródło: Peugeot

ll/tb/ll, moto.wp.pl

OC z najniższą składką na rynku? Sprawdź >>

dpjcvyf

Podziel się opinią

Share

dpjcvyf

dpjcvyf