Trwa ładowanie...
dog3y00
Pędzili drogą krajową 200 km/h, stracili prawa jazdy

Pędzili drogą krajową 200 km/h, stracili prawa jazdy

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dog3y00

Dwa pasy w jedną stronę i długie proste zachęcają do wciśnięcia pedału gazu. Niestety droga krajowa to nie autostrada, a Polska to nie Niemcy, gdzie można rozwijać dowolne prędkości.

Dwóch nieodpowiedzialnych kierowców, którzy poruszali się z zawrotną prędkością 200 km/h, zatrzymali w miniony poniedziałek na krajowej „siódemce” policjanci z płońskiej drogówki. Obaj postanowili sprawdzić możliwości swoich maszyn nie wiedząc, że za nimi jedzie nieoznakowany radiowóz z wideorejestratorem.

Jeden z nich, 41-letni mieszkaniec Elbląga, rozwijał swoim pojazdem prędkość od 162 do nawet 205,5 km/h, w miejscach, gdzie na trasie k-7 dozwolona jest jazda z prędkością do 100 km/h.
Tego samego dnia funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o piracie drogowym, jadącym Lexusem w kierunku Warszawy, który miał się poruszać z dużą prędkością i łamać przepisy ruchu drogowego. Informacja okazała się prawdziwa. Z uwagi na szybkość, z jaką poruszał się Lexus oraz bezpieczeństwo innych użytkowników drogi, pojazd do kontroli został zatrzymany na terenie powiatu nowodworskiego. Jak się okazało, autem kierował 29-letni mieszkaniec Warszawy, który na drodze S7 przekroczył dozwoloną prędkość o 77 km/h i jechał prawie 200 km na godzinę.

Obydwu kierowcom na miejscu zatrzymano prawa jazdy, a wnioski o ich ukaranie trafią niedługo do sądu.

Źródło: Policja

tb, moto.wp.pl

dog3y00

Podziel się opinią

Share

dog3y00

dog3y00