Trwa ładowanie...
d25yzso
policja

Pędził mercedesem 232 km/h i nie miał uprawnień - wideo

Policjanci z puławskiej drogówki zatrzymali kierującego mercedesem, który jechał z prędkością 232 km/h. Jak się okazało, mężczyzna nie posiadał też uprawnień do kierowania, bo stracił je za punkty karne.
Share
policja
policjaŹródło: WP.PL
d25yzso

Na nagraniu z policyjnego wideorejestratora widać, że kierowca mercedesa bardzo się spieszył. Pierwsze pomiary pokazujące 200 km/h okazały się wstępem do popisów drogowego pirata. Najbardziej niebezpiecznym momentem było wyprzedzanie auta z prawej strony tuż przez ciężarówką.

Urządzenie do pomiaru prędkości wskazało, że kierowca pędził z prędkością 232 km/h. Policjanci zatrzymali pirata do kontroli i wówczas okazało się, że kierowca, 42-letni mieszkaniec Warszawy, nie posiada uprawnień do kierowania. Zostały mu bowiem zabrane za punkty karne, które otrzymał w związku z licznie popełnianymi wykroczeniami w ruchu drogowym. Teraz za popełnione czyny odpowie przed sądem.

To zatrzymanie było jednym z wielu czynności wykonanych w ramach policyjnej akcji "Prędkość”. Mundurowi ujawnili łącznie 47 wykroczeń związanych z przekroczeniem dopuszczalnych limitów.

d25yzso

Podczas takich akcji specjalnych mundurowi kontrolowali kierowców pod kątem przestrzegania ograniczeń prędkości, stanu trzeźwości oraz innych przepisów ruchu drogowego.

Przez kilkanaście godzin "obławy" policjanci zbadali trzeźwość 171 kierujących.

d25yzso

Podziel się opinią

Share
d25yzso
d25yzso
Więcej tematów