Trwa ładowanie...
d1589qy
Pasażer jedzie z nogami na desce rozdzielczej? Zobacz, czym to grozi

Pasażer jedzie z nogami na desce rozdzielczej? Zobacz, czym to grozi

Odpowiednia pozycja w samochodzie to podstawa bezpieczeństwa. Dotyczy to również pasażerów, którzy często o tym zapominają. Popularny pomysł, by trzymać nogi na desce rozdzielczej może skończyć się tragedią w przypadku zwykłej kolizji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1589qy

Dla wielu pasażerów długa podróż to okazja do relaksu. Samochody robią się coraz wygodniejsze, co tylko zachęca do rozłożenia fotela, puszczenia ulubionej piosenki i wyciągnięcia nóg na deskę rozdzielczą, szczególnie jeśli za oknem jest piękny krajobraz. Niestety skutki takiej decyzji mogą być opłakane. Jak pokazuje powyższe wideo, w przypadku kolizji poduszka powietrzna wyrządza przerażające szkody. Nogi manekina wystrzeliły w kierunku głowy, a prawa stopa odleciała.

Nic w tym dziwnego. Poduszka musi działać momentalnie i rozkłada się błyskawicznie. O skutkach trzymania nóg na desce rozdzielczej przekonała się w 2015 roku pewna Amerykanka. Skutki były opłakane. Stopa zmiażdżyła jej kości ramienia i twarzy, zaś kość udowa była złamana w czterech miejscach. Trzeba dodać, że nie miała zapiętych pasów bezpieczeństwa.

d1589qy

Choć wakacje dobiegły końca, wielu z nas ciągle korzysta z pogody i wybiera się na krótsze lub dłuższe przejażdżki. Warto zwrócić uwagę na to, jak siedzą pasażerowie. Być może nawet nie zdają sobie sprawy z niebezpieczeństwa, w jakim się stawiają.

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco


d1589qy

d1589qy
d1589qy