Trwa ładowanie...
d1ul6r2

Parkujesz na zewnątrz? Pozbądź się lodu za pomocą odmrażacza

Zima i późna jesień bardzo często dają się we znaki kierowcom, którzy parkują swoje auta na zewnątrz. Warstwy lodu odkładają się nie tylko na szybach, ale także na zamkach. Bardzo często decydujemy się więc na użycie chemicznego odmrażacza.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Odmrażacze pozwalają w łatwy sposób pozbyć się niechcianej warstwy lodu
Odmrażacze pozwalają w łatwy sposób pozbyć się niechcianej warstwy lodu (iStock.com, Fot: dolgachov)
d1ul6r2

Odmrażacz do szyb – lepszy niż skrobaczka?

Odmrażacz to środek chemiczny, którego zdaniem jest usunięcie lodu i szronu z zamków oraz z płaskich, szklanych powierzchni auta, a więc szyb, lusterek, reflektorów. Dobrej jakości odmrażacze zawierają odtłuszczające substancje, dzięki czemu zapobiegają ponownemu osadzaniu się wody. Są również bezpieczne dla elementów wykonanych z innych materiałów, np. gumowych piór wycieraczek.

Używanie odmrażaczy ma zarówno wady, jak i zalety. W porównaniu do skrobaczek są bezpieczniejsze i nie narażają szyb na powstanie zarysowań. Ich użycie jest wygodne. Wystarczy spryskać powierzchnię i odczekać chwilę, a potem przetrzeć ją szczotką, by usunąć resztki lodu. Odmrożenie cienkiej warstwy lodu może zająć mniej czasu aniżeli dokładne jej zeskrobanie plastikową skrobaczką.

d1ul6r2

Odmrażacze i skrobaczki zwykle są dostępne w podobnych cenach (mogą kosztować zarówno mniej niż 10 zł, jak i więcej niż 20 zł), jednak jedno opakowanie odmrażacza nie wystarcza na zbyt długo (zwłaszcza, jeśli nie ma zbyt wielkiej pojemności). Poza tym, jak każdy środek chemiczny, ma swoją datę przydatności, na którą trzeba zawsze zwracać uwagę. Kupowanie więc wielu butelek i przechowywanie ich w garażu przez kilka sezonów raczej mija się z celem.

Odmrażacze dostępne są zwykle w postaci płynnej (butelka z atomizerem) oraz w postaci sprayu. Obie formy są bardzo skuteczne, jednak najlepiej działają wtedy, kiedy trzymane są w temperaturze pokojowej. Odmrażacze w sprayu mogą mieć minimalne gorsze działanie ze względu na to, że schładzają się dodatkowo pod wpływem rozprężania się gazu zawartego w butelce.

Odmrażacz do zamków – również się przyda

Odmrażacze do zamków występują w postaci niewielkich buteleczek z aplikatorem lub w postaci sprayu. Ich częste używanie może jednak wypłukiwać smar, co grozi zablokowaniem zamka, dlatego warto co jakiś czas aplikować również i tę substancję. Niektóre dobrej jakości preparaty zawierają jednak olej smarujący, który wypiera wodę i ogranicza dalsze zamrażanie.

d1ul6r2

Podziel się opinią

Share

d1ul6r2

d1ul6r2