Trwa ładowanie...

Paliwo podrożało, a to jeszcze nie koniec. Na razie nie licz na obniżki

Ceny paliw na stacjach cały czas rosną i nic nie wskazuje na to, aby w najbliższych dniach, a nawet tygodniach, sytuacja miała ulec zmianie. Kierowcom nie sprzyjają wydarzenia na arenie światowej polityki.

Paliwo podrożało, a to jeszcze nie koniec. Na razie nie licz na obniżkiŹródło: Forum, fot: Lukasz Dejnarowicz
dagi9v5
dagi9v5

Pięć złotych na stacjach coraz bliżej

Mijający tydzień przyniósł dalsze podwyżki na stacjach paliw i ponownie średnie ceny benzyny i oleju napędowego wzrosły o 4 i 6 groszy na litrze. Popularna** „95-tka” kosztuje aktualnie średnio 4,92 zł/l. TankowanieTankowanie **oleju napędowego w Polsce to wydatek rzędu 4,85 zł/l. O dwa grosze, do poziomu* 2,09 zł*, wzrosła średnia ogólnopolska cena autogazu.

Kierunek zmian na stacjach w najbliższym czasie nie ulegnie raczej zmianie, a za sprawą nowej politycznej inicjatywy w postaci proponowanej przez rząd opłaty emisyjnej, na wyraźniejsze obniżki nie ma też raczej co liczyć w dłuższej perspektywie. Jeśli nowy paliwowy podatek wejdzie w życie z początkiem przyszłego roku, to pomimo uspokajających zapewnień koncernów, można z dużym prawdopodobieństwem zakładać, że kierowcy odczują jego negatywne skutki.

Co nas czeka?

W nadchodzącym tygodniu spodziewamy się podobnego do tego obserwowanego na przełomie kwietnia i maja tempa podwyżek na stacjach. Przewidywane przedziały cenowe dla poszczególnych gatunków paliw wyglądają następująco: 4,92-5,03 zł/l dla benzyny 95-oktanowej, dla diesla 4,85-4,96 zł/l i 2,07-2,14 zł/l dla autogazu.

Źródło: E-petrol

dagi9v5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dagi9v5
Więcej tematów