Trwa ładowanie...
d2kxstv

Opel Astra najpopularniejszym autem wśród klientów indywidualnych

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Opel Astra najpopularniejszym autem wśród klientów indywidualnych
(zdjęcie producenta)
d2kxstv

Sprzedaż nowych samochodów w Polsce rośnie z miesiąca na miesiąc i wszystko wskazuje na to, że rynek przeżywa solidne ożywienie w tym względzie. Jednak głównym sprawcą pozytywnych statystyk są zakupy dokonywane przez firmy. A jakie auto jest najchętniej wybierane przez nabywców indywidualnych? W tym roku to Opel Astra.

W sierpniu Opel sprzedał w Polsce 2 808 samochodów osobowych i dostawczych (do 3,5 t). To niemal 40-proc. wzrost w porównaniu do sierpnia ubiegłego roku. Ten wynik to również najlepszy rezultat uzyskany przez markę w sierpniu od 17 lat. W pierwszych ośmiu miesiącach tego roku do klientów trafiły 24 602 ople, czyli o ponad 13 proc. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Najlepiej sprzedające się modele to Astra (9501 szt. w tym roku), Corsa (4445 szt.) i Mokka (2909 szt.)

d2kxstv

- Ostatni miesiąc wakacji był bardzo gorący w salonach Opla w Polsce. Modele Astra, Mokka i Corsa zdominowały w sierpniu ranking sprzedaży w segmencie klientów indywidualnych, zajmując trzy pierwsze miejsca i pozostawiając konkurencję poza podium. – powiedział Wojciech Mieczkowski, dyrektor generalny General Motors Poland.

- Dzięki tak dobrym wynikom po ośmiu miesiącach tego roku Opel zdobył pozycję lidera sprzedaży samochodów osobowych i dostawczych w segmencie klientów indywidualnych.” – dodał Mieczkowski.

W sierpniu liczba pierwszych rejestracji samochodów osobowych i dostawczych przekroczyła 33,7 tys. sztuk. To o jedną czwartą więcej niż w tym samym miesiącu przed rokiem. Według Instytutu Samar monitorującego krajowy rynek motoryzacyjny, od stycznia zarejestrowano prawie 310 tys. samochodów, co jest o 18 proc. lepszym wynikiem niż w pierwszych ośmiu miesiącach 2015 roku. Liderem całkowitej sprzedaży w naszym kraju wciąż jest Skoda, wyprzedzając Toyotę i Volkswagena. Opel zajmuje czwartą pozycję.

Klienci indywidualni odpowiadają za zakup niecałych 34 proc. nowych aut. W tej klasyfikacji za producentem z Russelsheim znalazły się Toyota, Skoda i Ford.

d2kxstv

Opel Zafira

Borys Czyżewski/WP Moto

Rosnąca popularność BlaBlaCar jest faktem. Sprawdź, czemu się to opłaca!

d2kxstv

Podziel się opinią

Share

d2kxstv

d2kxstv