Trwa ładowanie...

Okradali kierowców metodą "na kolec"

Okradali kierowców metodą "na kolec"Źródło: Thinkstock
d18tafa
d18tafa

Funkcjonariusze ze Słubic (Lubuskie) zatrzymali dwóch Białorusinów podejrzanych o okradanie samochodów metodą "na kolec". Obaj zostali tymczasowo aresztowani - poinformowała w środę PAP lubuska policja. Policja szuka osób, które mogły paść ofiarą kradzieży.

Pierwsze zgłoszenie o kradzieży policjanci ze Słubic otrzymali około rok temu. Jak ustalono, podejrzani działali przede wszystkim na autostradzie A2 - na odcinku od Świebodzina do Świecka w woj. lubuskim.

Sprawcy najpierw obserwowali auto, potem - na przykład w czasie, gdy kierowca tankował paliwo - przebijali opony. Po przejechaniu kilku kilometrów kierowca orientował się, że złapał gumę. Zatrzymywał samochód i zabierał się za wymianę uszkodzonego koła.

- Podczas naprawy drzwi samochodu zostawiał otwarte, z czego korzystali przestępcy. Dopiero po naprawie kierowca orientował się, że został okradziony - powiedział rzecznik lubuskiej policji Sławomir Konieczny.

Najczęściej łupem złodziei padały saszetki, w których oprócz dokumentów znajdowały się pieniądze. Kradzione kwoty nie były małe, gdyż często ofiarami byli kierowcy lawet, którzy, mając w planach kupno auta, zabierali ze sobą większą ilość gotówki.

d18tafa

Mężczyźni w wieku 26 i 40 lat zostali zatrzymani pod koniec października. Przedstawiono im łącznie siedem zarzutów kradzieży i usiłowania kradzieży. Obaj przyznali się do winy.

Śledczy nie wykluczają, że niektóre osoby, które były ofiarami złodziei, nie zgłosiły tego policji. Policja prosi je o kontakt z Wydziałem Kryminalnym KPP Słubice - tel. 95 759 28 50.

tb/moto.wp.pl

d18tafa
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d18tafa
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj