Trwa ładowanie...

Nowy sposób policji na pomiar prędkości. Nie przyspieszaj po minięciu radiowozu

Po skupieniu się na kierowcach ciężarówek, przyszedł czas na samochody osobowe. Policja przygotowuje nieoznakowane BMW na długi weekend. W niektórych miejscach mają pracować zespołowo.
Share
Oprócz policyjnych BMW, na drogach pojawią się inne nieoznakowane radiowozy
Oprócz policyjnych BMW, na drogach pojawią się inne nieoznakowane radiowozyŹródło: PAP
d24pawt

Policja zacznie długi weekend mocnym akcentem. Jak potwierdził Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego KGP, kierowcy muszą przygotować się na akcję polegającą na kaskadowym pomiarze prędkości przy wykorzystaniu nieoznakowanych radiowozów. To nie tylko osławione szare i czarne BMW nagrywające sytuację przed, ale i za autem. To również fordy focusy czy wtapiające się w krajobraz fiaty bravo.

Nieoznakowane radiowozy policji Materiały prasowe
Nieoznakowane radiowozy policjiŹródło: Materiały prasowe, Fot: Policja

Kaskadowa kontrola prędkości będzie polegała na obecności funkcjonariuszy w różnych miejscach danego odcinka. Ma to pozwolić na wyeliminowanie kierowców, którzy po minięciu radiowozu znów przyspieszają do zakazanych w Polsce prędkości. Komenda przygotowała aż 5 tys. osób gotowych do wykorzystania wideorejestratorów oraz laserowych mierników prędkości.

Jak donosi dziennik.pl, najczęściej kontrolowaną trasą jest krajowa "jedynka", gdzie na 1 km drogi użytkownicy aplikacji Yanosik zgłaszają nawet 21 kontroli w ciągu 4 miesięcy. Nie oznacza to, że na tym odcinku skupi swoją uwagę policja. Zdając sobie sprawę z możliwości przedłużenia długiego weekendu, akcja "Bezpieczny sierpień 2018" będzie trwała od 14 do 16 sierpnia.

d24pawt

Podziel się opinią

Share
d24pawt
d24pawt
Więcej tematów