Trwa ładowanie...
dubmo8t
Moto Target

Nowy Aston Martin Lagonda już w testach

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowy Aston Martin Lagonda już w testach
(zdjęcie producenta)
dubmo8t

Nowy Aston Martin Lagonda nie będzie SUV-em, jak wcześniej przypuszczano, ale ekskluzywnym sedanem. Limitowany model pojawi się przed SUV-em, który otrzyma inną nazwę.

Świadczą o tym zdjęcia szpiegowskie wykonane podczas testów drogowych zamaskowanego egzemplarza. Samochód będzie nawiązywał stylistycznie do oryginału z 1976 roku, a pod maską znajdzie się potężna jednostka V12 o pojemności 6 litrów, produkująca około 600 KM. Napęd będzie przenoszony na koła za pośrednictwem sześciostopniowej przekładni automatycznej.

Nowa Lagonda będzie produkowana seryjnie, ale w ściśle ograniczonej liczbie egzemplarzy dołączając tym samym do grona unikatowych Astonów, jak chociażby CC100 speedster, V12 Zagato czy One-77. Wstępnie szacuje się, że auto będzie kosztowało około 400 000 funtów, czyli ponad 2 mln zł). Jego oficjalną premierę zaplanowano na czwarty kwartał 2014 roku.

dubmo8t

Wcześniej sugerowano, że nazwa Lagonda zostanie wykorzystana do oznaczenia nowego SUV-a. Auto tego typu zostało już zaprezentowane w 2009 roku podczas salonu samochodowego w Genewie. Lagonda Concept zapowiadała pojawienie się na rynku luksusowego, czteromiejscowego crossovera firmy Aston Martin. Samochód miał powstać na płycie podłogowej Mercedesa GL i być napędzany 6,0-litrowym silnikiem V12.

(źródło: Mototarget.pl)

Wygraj paliwo o wartości 3.000 zł! Kliknij i weź udział w konkursie

dubmo8t

Podziel się opinią

Share

dubmo8t

dubmo8t