Trwa ładowanie...
d21461u

Nissan Note wycofany z produkcji. Znamy powody

Najbliższe tygodnie to ostatnia szansa na zakup nowego Nissana Note. Bez większego rozgłosu zakończono produkcję tego taniego, a zarazem bardzo funkcjonalnego auta.
Share
Nissan Note wycofany z produkcji. Znamy powody
Źródło: Materiały prasowe, Fot: Nissan
d21461u

Dwie generacje tego modelu były uzupełnieniem oferty Nissana w gamie miejskich samochodów. O ile Micra plasowała się gdzieś pomiędzy segmentem A i B, tak Note celował pomiędzy B i C. Nieduże, ale funkcjonalne nadwozie z powodzeniem mieści cztery osoby. Niektórzy nazywają go nawet minivanem. Prosta technika obniża koszty eksploatacji i wpływa pozytywnie na niezawodność. Teraz ten model przechodzi do historii. Są dwa zasadnicze powody zakończenia produkcji Note’a.

Po pierwsze na jego miejscu pojawiła się nowa Micra – pełnowartościowe auto segmentu B. Jest wewnętrzną konkurencją dla Note’a, co nie przysłużyłoby się sprzedaży tego modelu. Po drugie trzeba było zwolnić miejsce w europejskiej fabryce Nissana w Sunderland, gdzie od początku wytwarza się Qashqaie. Popyt na kompaktowego crossovera jest i tak duży, a wciąż jeszcze rośnie.

Czy auto można kupić w Polsce? Wciąż tak, ale u dilerów są tylko pojedyncze sztuki. Jeżeli są nowe, nie ma co liczyć na rabaty. To auta z silnikiem benzynowym 1.2 o mocy 80 KM. Ceny zwykle oscylują wokół 50 tys. zł. Najtańszy egzemplarz, jaki znaleźliśmy, kosztuje 42 800 zł w ubogiej wersji Visia.

d21461u

Podziel się opinią

Share
d21461u
d21461u
Więcej tematów