Trwa ładowanie...

Nieuwaga podczas parkowania może kosztować krocie. Podpowiadamy, jak zaoszczędzić

Ograniczona widoczność, brak wyczucia samochodu, a często po prostu zły dzień. To wszystko wystarczy, by porządnie zarysować swoje auto i narazić się na wysokie koszty naprawy. A tymczasem można zainwestować niewielkie pieniądze w czujnik parkowania, by w przyszłości zaoszczędzić czas i zostawić w portfelu kilkaset złotych. Mamy dla was kilka propozycji, które z pewnością rozwiążą na zawsze problemy z bezpiecznym parkowaniem.

Nieuwaga podczas parkowania może kosztować krocie. Podpowiadamy, jak zaoszczędzićŹródło: iStock.com
d43b71g
d43b71g

Pierwszy na naszej liście jest zestaw czujników SENSO SE-060. To sprawdzona i solidna technologia, która uratowała fabryczny lakier niejednemu kierowcy. W komplecie znajdziecie 4 sensory i sygnalizator dźwiękowy Buzzer, który w razie potrzeby można wyciszyć. Sprzęt potrafi zmierzyć odległość od punktu stycznego z dokładnością do 10 cm. Same sensory są niewielkie - ich powierzchnia zajmuje zaledwie 22 mm. Do wyboru macie szeroką gamę kolorów.

Kolejną propozycją jest zestaw czujników SM31. To wysokiej jakości 4-punktowy komplet sensorów wyposażony w wyświetlacz oraz sygnalizator dźwiękowy. Wyświetla odległość do przeszkody oraz sygnalizuje, z której strony pojazdu może dojść do kolizji z innym obiektem. Ważną cechą SM31 jest to, że działa poprawnie, jeśli cofający samochód porusza się z prędkością poniżej 5 km/h. Dodatkowo należy nadmienić, że w tym przypadku błoto, kurz i podobne zabrudzenia mogą spowodować nieprawidłowe działanie. Jeśli jednak sensory są w czyste, czujniki ultradźwiękowe będą działać z najwyższą poprawnością.

Warto też zwrócić uwagę na czujniki Master Car Buzer. System ultraczułych sensorów ułatwi życie wielu kierowcom. Cała technologia opiera się na bardzo prostym działaniu. Czujniki emitują fale ultradźwiękowe, które odbijają się od przeszkód i przynoszą informację zwrotną do centralki. Ta z kolei wysyła informację do buzzera sygnalizując, jak daleko zostało do spotkania z przeszkodą. W zestawie znajdziecie: 4 x czujnik w kolorze czarnym, srebrnym lub białym - do wyboru, głośnik, urządzenie sterujące z taśmą mocującą, otwornicę do zderzaków i schemat montażowy.

Naszym kolejnym typem są elektromagnetyczne czujniki parkowania od firmy GERMAN Automotive. Ich olbrzymią zaletą jest technika montażu, która nie wymaga nawiercania zderzaka. W tym przypadku wystarczy jedynie nakleić taśmę elektromagnetyczną i podłączyć ją do specjalnej centralki. Do tego trzeba jeszcze doczepić buzzer i od tego momentu można już bezpiecznie cofać i parkować swój samochód. Zestaw zawiera taśmę elektromagnetyczną, centralkę i okablowanie.

d43b71g
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d43b71g
Więcej tematów