Trwa ładowanie...
d2vd2sj
d2vd2sj

Nie zmienisz opon na zimowe? Nici z odszkodowania

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2vd2sj

Towarzystwa ubezpieczeniowe wykorzystują wszystkie sposoby, by płacić jak najniższe odszkodowania, albo w ogóle odmawiać do nich prawa. Jednym z powodów takiego zakończenia postępowania może być brak zimowych opon.

Wykupując polisę OC polscy kierowcy zazwyczaj poszukują po prostu najtańszej oferty na rynku. Niestety, wielu z nich w podobny sposób postępuje, wybierając towarzystwo, w którym wykupują AC. Jeśli dojdzie do wypadku lub stłuczki, szybko możemy jednak pożałować swojej decyzji. Większość zmotoryzowanych nie czyta ogólnych warunków ubezpieczenia. To napisany drobnym maczkiem dokument, w którym określone są wyłączenia, czyli sytuacje, w których ubezpieczyciel odmówi wypłacenia odszkodowania. W przypadku zdarzeń drogowych, które mają miejsce zimą, towarzystwa chętnie sięgają po zawarte tam punkty.

Jedna z podstawowych zasad w przypadku polisy AC mówi, że odszkodowania nie wypłaca się, jeśli do stłuczki lub wypadku doszło w wyniku rażącego zaniedbania kierowcy. Jako takie może zostać uznany brak zimowego ogumienia w czasie panowania warunków, które go wymagają. Czy jeśli towarzystwo ubezpieczeniowe odmówi zadośćuczynienia za szkody, możemy walczyć o swoje? Pozostaje nam droga sądowa, a linią argumentacji będzie brak prawnego nakazu używania opon zimowych. Przepisy mówią jedynie o tym, aby ich bieżnik miał nie mniej niż 1,6 mm wysokości. Wynik sądowej batalii nie jest jednak z góry przewidywalny.

d2vd2sj

* ZOBACZ, JAK W 2015 ROKU ZMIENIĄ SIĘ ZASADY WYPŁACANIA ODSZKODOWAŃ *

Niezależnie od tego, czy na felgach naszego samochodu jest zimowe, czy letnie ogumienie, w razie wypadku lub stłuczki należny nam się wsparcie ze strony towarzystwa ubezpieczeniowego. Jeśli posiadamy assistance, często sprzedawane w pakiecie z AC, otrzymamy bezpłatną pomoc. Nawet jeśli zimą jechaliśmy na letnich oponach, nasze auto zostanie odholowane, a my otrzymamy samochód zastępczy.

Wybierając ubezpieczyciela, u którego zamierzamy wykupić polisę AC, przed podpisaniem dokumentów warto dowiedzieć się, jakie wyłączenia przewiduje dana oferta. W przeciwnym wypadku możemy być niemile zaskoczeni w razie wypadku lub stłuczki.

tb/sj/tb

OC taniej online. Sprawdź!

d2vd2sj

Podziel się opinią

Share

d2vd2sj

d2vd2sj