Trwa ładowanie...

Nie widać kryzysu na rynku jednośladów. Szczególnym wzięciem cieszy się jeden rodzaj

Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego przyjrzał się liczbie jednośladów zarejestrowanych w Polsce w kwietniu 2022 roku. Mogłoby być lepiej, ale nie jest źle. To wyniki porównywalne z ubiegłym rokiem.

Motocyklami 125 można jeździć z prawem jazdy kategorii B.Motocyklami 125 można jeździć z prawem jazdy kategorii B.Źródło: Materiały prasowe, fot: Yamaha
d1n48ni
d1n48ni

W kwietniu 2022 roku zarejestrowano w Polsce 4082 nowe jednoślady. To o 213 sztuk więcej niż w marcu i o 58 sztuk więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Z tego 2875 sztuk stanowiły motocykle, a 1207 motorowery, których udział w rynku sukcesywnie rośnie, choć nie na tyle, by można było mówić o rewolucji.

Sezon dopiero się rozkręca. Niewykluczone więc, że majowe wyniki będą jeszcze lepsze. Sytuacja po czterech miesiącach napawa jednak optymizmem. Od początku 2022 roku zarejestrowano 7835 nowych motocykli, co jest wynikiem aż o 22 proc. lepszym niż w analogicznym okresie roku 2021. W przypadku motorowerów jest to natomiast 3099 sztuk, co oznacza rokroczny wzrost o 12,9 proc.

Najpopularniejszą marką pod względem liczby rejestracji w Polsce od początku 2022 roku okazuje się Honda. Japoński producent z wynikiem 1624 sztuk może pochwalić się 21-procentowym udziałem w rynku. Na drugim miejscu plasuje się Yamaha, która sprzedała o 648 sztuk mniej.

Zapewne nikogo nie zdziwi fakt, że największym wzięciem cieszą się motocykle z silnikami o pojemności do 125 cm3 - 3051 egzemplarzy odpowiada niemal 39-procentowemu udziałowi w rynku. Co jednak ciekawe, dużym wzięciem cieszą się też maszyny z przeciwległego bieguna - motocykle o pojemności 750 cm3 odpowiadają za 28,4 proc. rynku.

d1n48ni

Aleksander Ruciński, dziennikarz Wirtualnej Polski

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1n48ni
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1n48ni
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj