Trwa ładowanie...
motocykle

Motocyklowa awangarda – styl tych motocykli jest nie do podrobienia

Share
Motocyklowa awangarda – styl tych motocykli jest nie do podrobienia
Źródło: WP
dd09otd

Firma Almot, dystrybutor marki Triumph, zaprezentowała w Warszawie trzy premierowe modele motocykli przygotowane na sezon 2017. Po raz pierwszy w Polsce można było zobaczyć najgorętszą nowość, czyli Bonneville Bobbera. Pokaz odbył się w niedawno otwartym salonie sprzedaży.

Triumph od wielu lat produkuje motocykle turystyczne, naked biki i motocykle o bardzo klasycznej linii. Jednak plany rozwoju firmy skierowały inżynierów na zupełnie inne tory. Zaprezentowany w Polsce Triumph Bonneville Bobber rozpoczyna nowy rozdział. To motocykl stworzony do konkurowania z maszynami Harley-Davidson. Czym Triumph chce przyciągnąć nowych klientów?

Nadwozie motocykla zostało zaprojektowane tak, aby przypominało maszyny sprzed kilku dekad. Minimalizm i proste linie ramy z nieco zakamuflowanym tylnym zawieszeniem ma sprawiać wrażenie, że tył nie jest resorowany. Pod dużym bakiem pracuje ogromny silnik, znany z modelu Bonneville T 120. Oprócz tego motocykl oferuje dwa elektronicznie przestawiane tryby jazdy, z których jeden jest do przemieszczania się w dobrych warunkach atmosferycznych, a drugi pomaga w deszczu. Oprócz tego motocykl ma na pokładzie system ABS, kontrolę trakcji, immobiliser i system dbający o wydłużenie żywotności sprzęgła.

dd09otd

Klasyczny wygląd jest przełamany nowoczesnymi światłami LED i wyświetlaczem umieszczonym w dolnej części obrotomierza.

Co ciekawe, dla tego modelu przygotowano aż 150 akcesoriów, dzięki którym każdy będzie mógł indywidualnie przeprojektować swój motocykl.

Poza Bobberem, w czasie jedynej prezentacji modeli 2017, importer pokazał jeszcze dwa nowe motocykle. Czarnego klasycznego Bobnevilla T100 i usportowionego Street Cupa.

Sam salon to pierwsze takie miejsce w Polsce. Ma dwa poziomy, 500 metrów kwadratowych powierzchni i oferuje gościnę wszystkim motocyklistom, niezależnie od tego, jakim motocyklem jeżdżą. Zlokalizowano go przy Alejach Jerozolimskich w Warszawie i wyróżnia się ciekawie zaprojektowanym wnętrzem utrzymanym w klimacie brytyjskiego stylu Cafe Racer.

dd09otd

Biało-czarna kolorystyka to nowy pomysł specjalistów z firmy Triumph na ujednolicenie wszystkich punktów dealerskich na świecie. Według zapowiedzi, kolejne oficjalne salony firmy zostaną otwarte w Poznaniu i na południu Polski. W krajach zachodniej Europy, w każdym dużym mieście jest miejsce, gdzie można kupić nowy motocykl Triumph lub akcesoria do niego.

Triumph planuje sukcesywnie powiększać ofertę i w ciągu najbliższych trzech lat chce wprowadzić do sprzedaży aż 20 całkowicie nowych modeli motocykli.

Jakub Tujaka, Wirtualna Polska

dd09otd

Podziel się opinią

Share
dd09otd
dd09otd
Więcej tematów