Trwa ładowanie...

Monitoring pojazdów również dla motocykli

Share
Monitoring pojazdów również dla motocykli
Źródło: Materiały prasowe
d29vs23

Rośnie popularność motocykli wśród Polaków - w 2015 r. zarejestrowano ich w naszym kraju o przeszło 40 proc. więcej niż rok wcześniej. Niestety, coraz częściej są one obiektem zainteresowania złodziei. W walce z amatorami cudzej własności może okazać się monitoring pojazdów.

- Przed kradzieżą nie da się w żaden sposób ustrzec. Można minimalizować ryzyko, ale złodzieje są często specjalistami w swoim fachu i znają całą masę sztuczek, które pozwalają im odjechać jednośladem nie wzbudzając niczyich podejrzeń. Elektroniczne i mechaniczne zabezpieczenia okazują się bezradne w momencie, gdy przestępcy umieszczą unieruchomiony blokadą motocykl w samochodzie dostawczym i wywiozą do "dziupli" lub zamkniętego garażu czy kontenera - mówi Dominika Włodarczyk z Gannet Guard Systems.

O ile samej kradzieży nie sposób uniknąć, to ważne jest przygotowanie się na taką ewentualność i zwiększenie szans na odzyskanie skradzionego jednośladu czy quada w jak najkrótszym czasie. W takich przypadkach pomocne mogą okazać się moduły odpowiedzialne za monitoring pojazdów. Najskuteczniejsze są te wyposażone zarówno w łączność GPS/GSM, jak i radiową.

- Moduły odpowiedzialne za lokalizowanie motocykli są zazwyczaj niewielkich rozmiarów, dzięki czemu można ukryć je w relatywnie niedużej bryle jednośladu. Nie wymagają podłączenia do zasilania, bo posiadają wbudowaną baterię, a ponadto działają na parkingach podziemnych i w stalowych kontenerach, co nie jest tak oczywiste w przypadku rozwiązań bazujących wyłącznie na sygnałach GPS/GSM. Urządzenia te są aktywowane jedynie w momencie, kiedy motocykl lub quad zostanie skradziony, stąd też ich wewnętrzne zasilanie pozwala na pracę przez kilka lat – dodaje Włodarczyk.

d29vs23

Systemy monitoringu wykorzystujące łączność radiową są o wiele skuteczniejszym narzędziem lokalizowania. Większość złodziei korzysta z zagłuszarek GPS/GSM. Jeśli amatorzy cudzej własności nie zdają sobie sprawy z obecności lokalizatora, nie są w stanie powstrzymać grup poszukiwawczych przed namierzeniem skradzionego pojazdu.

Źródło: Gannet Guard Systems

ll

d29vs23

Podziel się opinią

Share
d29vs23
d29vs23
Więcej tematów