Trwa ładowanie...
d3sujg7

Miej oczy dookoła głowy. Wideorejestratory dla zapobiegliwych

Rejestrator jazdy to doskonały gadżet nie tylko dla kierowców, którzy wybierają się w długie trasy. Z powodzeniem posłuży również podczas codziennej drogi do pracy lub zwykłej jazdy po mieście. W każdym miejscu może przecież dojść do stłuczki.
Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Poręczny rejestrator jazdy przyda się podczas każdej podróży
Poręczny rejestrator jazdy przyda się podczas każdej podróżyŹródło: Shutterstock.com
d3sujg7

Dobrej jakości kamerka, która zapewnia doskonałą jakość obrazu, nie musi kosztować wiele, jednak warto dodatkowo poszukać w sieci promocji na sprzęt elektronicznych. Dobrą okazją do zrobienia większych zakupów będzie trwający od 30 września do 6 października Allegro Smart! Week. Abonenci usługi Allegro Smart! będą mieli okazję kupić tysiące produktów w wyjątkowych, promocyjnych cenach.

Najatrakcyjniejsze, limitowane okazje dostępne są tylko przez trzy godziny lub do wyczerpania zapasów. Oferty pojawiają się codziennie od godziny 11:00. Warto zwrócić uwagę na kamerę samochodową.

d3sujg7

Trzecie oko w aucie

Rejestrator jazdy przyda się w różnych sytuacjach, głównie podczas kolizji. Nagranie może pomóc w ustaleniu winnego zdarzenia bądź negocjacji zarówno z ubezpieczycielem, jak i sądem czy przedstawicielem władz. Mając do dyspozycji nagranie ze zdarzenia, możesz łatwiej dochodzić swoich praw, a dzięki temu uniknąć nieprzyjemności.

To, czy rejestrator jazdy spełni swoje zadanie, zależy od kilku czynników. Oto najważniejsze z nich:

d3sujg7

Rozdzielczość

Dla wielu użytkowników jest to najważniejszy parametr, który należy brać pod uwagę przy wyborze rejestratora jazdy. Nagranie dobrej jakości pozwala na wychwycenie istotnych szczegółów, które mogą mieć znaczenie w wypadku kolizji, zwłaszcza z samochodem jadącym z przeciwnego pasa. Obecnie absolutnym minimum, jeśli chodzi o jakość sprzętu, jest rozdzielczość Full HD. Kamery samochodowe o rozdzielczości 4k oferują doskonałą jakość nagrań, ale są droższe od innych modeli. Dodatkowo należy pamiętać, że filmy 4k zajmują o wiele więcej miejsca na dysku.

Jakość matrycy i piksele

Jakość i wielkość matrycy liczy się przede wszystkim u użytkowników, którym często zdarza się podróżować w nocy. Sprzęt z niewielką matrycą może nie poradzić sobie z zacienionymi sceneriami nawet wtedy, gdy zamontowana przez producenta kamera ma dużą liczbę megapikseli. W gruncie rzeczy obraz może być przymglony i dodatkowo na ekranie pojawi się charakterystyczna "kaszka", która znacznie zmniejszy jakość obrazu.

Nic nie umknie twojej uwadze Shutterstock.com
Nic nie umknie twojej uwadzeŹródło: Shutterstock.com, Fot: Titikul_B

Dzieje się tak, dlatego że zbyt wielka liczba światłoczułych komórek upchniętych na zbyt małej matrycy sprawia, że piksele mają mniejszą objętość. To z kolei oznacza, że łapią one mniej światła niż urządzenia o większej matrycy. Dlatego też wymagają znacznie większego doświetlania, aby efekt był zadowalający, a trudno o dostateczną ilość światła w nocy.

Płynność i duże kąty widzenia

To parametr przydatny szczególnie podczas jazdy z dużą prędkością. Sytuacja na drodze jest w stanie zmienić się w przeciągu kilku sekund, dlatego na autostradach i drogach ekspresowych warto mieć ze sobą urządzenie, które sprosta tym wymaganiom. W przeciwnym wypadku możesz mieć problemy z wychwyceniem najistotniejszych przyczyn kolizji. Podobnie rzecz ma się z kątami widzenia. Nowoczesne kamery będą w stanie nagrywać obraz nawet w 150 st., co umożliwia dokładne prześledzenie zmieniającej się sytuacji na drodze.

Artykuł powstał przy współpracy z Allegro

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d3sujg7

Podziel się opinią

Share
d3sujg7
d3sujg7
Więcej tematów