Trwa ładowanie...

Międzynarodowa akcja polskiej policji

Międzynarodowa akcja polskiej policjiŹródło: Policja.pl
d28szw9
d28szw9

Funkcjonariusze weszli do komisów samochodowych, złomowisk, a także odkrytych dziupli. Kontrolowano także auta i kierowców.

(fot. Policja.pl)
Źródło: (fot. Policja.pl)

Operacja o kryptonimie „EuroCar” została zapoczątkowana przez policjantów Biura Kryminalnego KGP w ramach trwającej Prezydencji Polski w UE. Akcja objęła swoim zasięgiem 15 krajów unijnych między innymi: Belgię, Austrię, Estonię, Portugalię, Łotwę i Irlandię, w tym także Polskę. Były to jedne z największych tego typu działań na naszym kontynencie od kilku lat.

Realizacja „EuroCar” została skoncentrowana na zwalczaniu przestępczości samochodowej – między innymi na problemie kradzieży i przemytu samochodów do krajów azjatyckich i afrykańskich oraz obrocie kradzionymi częściami. Policjanci mieli za zadanie nie tylko kontrolować kierowców aut i sprawdzać ich legalność, ale także sprawdzali autokomisy, szroty oraz ustalone przez funkcjonariuszy kryminalnych dziuple samochodowe. Działania „EuroCar” trwały 48 godzin – od 21 do 22 września.

(fot. Policja.pl)
Źródło: (fot. Policja.pl)

W Polsce akcja „EuroCar” została przeprowadzona na terenie wszystkich komend wojewódzkich. W sumie kilkanaście tysięcy policjantów ruchu drogowego, prewencji i kryminalnych wzięło udział w działaniach. Przez 48 godzin kontrolowali oni auta, kierowców i miejsca, co do których mieli podejrzenie, że mogło w nich dochodzić do łamania prawa.

Na terenie dwóch województw w realizacji wzięli udział funkcjonariusze z grupy zadaniowej Interpolu z Niemiec, Austrii, Hiszpanii i Szwecji.

tb/

d28szw9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d28szw9
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj