Trwa ładowanie...
ycipk-1pqx90

Mercedes odświeża Klasę S w wersji coupé i kabriolet. Nowe silniki, nowe technologie

Wiosną tego roku Mercedes odświeżył swoją flagową limuzynę, Klasę S. Teraz przyszedł czas na wersje dwudrzwiowe: coupé i kabriolet. Nadwozie przeszło subtelne zmiany, pojawiły się nowe silniki i zaawansowane technologie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Odświeżony Mercedes klasy S
Odświeżony Mercedes klasy S (Materiały prasowe, Fot: Mercedes-Benz)
ycipk-1pqx90

Przyszłoroczny model we wnętrzu będzie rozpoznać po nowej, trójramiennej kierownicy. Natomiast 12,3-calowe zaoferują teraz lepszą jakość obrazu. Na zewnątrz w oczy rzucą się nowe światła tylne wykonane w technologii OLED. Poza tym pojawią się rozwiązania autonomiczne znane z limuzyny. Samochód wykorzysta mapy i dane z nawigacji do dostosowywania prędkości, z jaką się porusza.

Odświeżony Mercedes klasy S Materiały prasowe
Podziel się

Jeśli chodzi o silniki to pojawią się dwie nowe jednostki. Model S450 (dostępny tylko jako coupé) będzie napędzany 3-litrowym motorem V6 generującym 367 KM i 500 Nm. Z kolei pod maską S560 trafi V8 o pojemności 4,0 l. W tej wersji może pochwalić się 469 KM i 700 Nm. Pierwszy z nich będzie dostępny wyłącznie z napędem 4Matic, w drugim będzie on opcją.

ycipk-1pqx90
Odświeżony Mercedes klasy S Materiały prasowe
Podziel się

Mercedes nie zapomniał o entuzjastach szybszej jazdy. Dla nich przygotowano mocniejsze wersje AMG z odświeżoną atrapą chłodnicy nazwanej Panamerica. S63 jest napędzany tym samym silnikiem, co S560, ale tym razem może pochwalić się 612 KM mocy i 900 Nm momentu obrotowego. Poziom wyżej jest S65 AMG z wielkim V12 o pojemności 6 litrów. Tutaj mówimy już o szalonych 630 KM i 1000 Nm.

Odświeżony Mercedes S AMG Materiały prasowe
Podziel się

Odświeżone modele zostaną zaprezentowane na targach we Frankfurcie.

ycipk-1pqx90
Polub WP Moto
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1pqx90

ycipk-1pqx90
ycipk-1pqx90