Trwa ładowanie...

Mercedes-Benz Klasy S Cabriolet: powrót po latach

Mercedes-Benz Klasy S Cabriolet: powrót po latachŹródło: Materiały prasowe
d163abr
d163abr

Podczas zbliżającego się Salonu Samochodowego we Frankfurcie Mercedes zaprezentuje Klasę S w wersji cabrio. Wariant taki powróci do oferty modelu po 44 latach przerwy.

Klasa S Cabriolet ma być najbardziej komfortowym autem z otwartym dachem na rynku. Projektanci zastosowali zmodyfikowany system ochrony przed wiatrem Aircap, ogrzewanie okolic karku Airscarf, podgrzewane podłokietniki i fotele (również tylne) oraz zaawansowaną klimatyzację.

* ILE WART JEST TWÓJ SAMOCHÓD? MOŻESZ SIĘ ŁATWO PRZEKONAĆ * Pojazd kontynuuje tradycję kabrioletów niemieckiej marki. Już w latach 20. ubiegłego stulecia Mercedes tworzył tego typu samochody. Od czasów powojennych wiele z modeli było dostępnych z otwartym nadwoziem - począwszy od 170 S (W 136) z 1949 r., 220 (W 187) z 1951 r. oraz 300 S (W 188) z 1952 r.

Po kabrioletach z rodziny „Pontonów” - 220 S (W 180) i 220 SE (W 128), produkowanych w latach 1956-1960 - zaprezentowano otwarty model 220 SE Cabriolet z typoszeregu 111. W ciągu kolejnych 10 lat produkcji Mercedes-Benz oferował pięć różnych wersji tej serii: 220 SE, 250 SE, 300 SE (W 112), 280 SE oraz wprowadzona później topowa odmiana 280 SE 3.5 z silnikiem V8. Łącznie w fabryce w Sindelfingen wyprodukowano 7013 egzemplarzy modelu. Od tamtej pory nie doczekał się on następcy - tradycję otwartych Mercedesów pielęgnowała później nowa, dwuosobowa seria 107 oraz jej następcy z rodziny SL.

d163abr

ll, moto.wp.pl

d163abr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d163abr
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj