Trwa ładowanie...
d3r6mtc

ME: Kajetanowicz nokautuje rywali w Austrii

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ME: Kajetanowicz nokautuje rywali w Austrii
(mat. prasowe)
d3r6mtc

Czterokrotny rajdowy mistrz Polski Kajetan Kajetanowicz z pilotem Jarosławem Baranem (Ford Fiesta R5) wygrali wszystkie sześć dotychczas rozegranych odcinków specjalnych i zdecydowanie prowadzą w Rajdzie Janner w Austrii, pierwszej rundzie mistrzostw Europy.

Drugi jest Francuz Robert Consani (Peugeot 207 S2000) ze stratą 1.09,1, a trzeci Czech Jaromir Tarabus (Skoda Fabia S2000) - strata 3.43,3.

W południe zaczął padać śnieg i trasy wokół Freistadt stały się jeszcze bardziej zdradliwe niż podczas pierwszych porannych przejazdów. Wiele niebezpiecznych miejsc przykrył śnieg, kierowcy mają coraz większe problemy.

d3r6mtc

- Jest OK, to była dla nas bardzo dobra pętla. Jesteśmy na dobrej drodze - co prawda całej białej, ale właściwej. Na trasie leżało bardzo dużo luźnego śniegu, przez co było nieprawdopodobnie ślisko. Nasze średnie prędkości były teraz nieco niższe przez świeży opad, ale nadal w wielu miejscach rozpędzaliśmy się do ponad 160 km/h. Emocji nie brakuje. W czasie szybkiej jazdy po takich wymagających odcinkach mocno przydają się tyczki, które Austriacy wbijają przy krawędziach drogi. Pomagały nam w wyznaczaniu toru jazdy, choć przez nie czułem się trochę jak narciarz w slalomie gigancie - powiedział Kajetanowicz.

W poniedziałek kierowcy mają do przejechania jeszcze dwukrotnie dwa OS-y: liczący 8,76 km Pregarten i niemal 23-kilometrowy Schonau-St. Leonhard.

d3r6mtc

Podziel się opinią

Share

d3r6mtc

d3r6mtc