Trwa ładowanie...
d19ge3u

Mazda Hazumi: zapowiedź modelu 2

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mazda Hazumi: zapowiedź modelu 2
(Szymon Jasina)
d19ge3u

Producenci motoryzacyjni z Kraju Kwitnącej Wiśni znani są z dbałości o szczegóły i tworzenia długowiecznych pojazdów. Z innowacyjnością technologiczną nie zawsze idzie jednak w parze uroda. Inaczej jest w przypadku Mazdy, która od kilku lat zawiesza konkurentom poprzeczkę na bardzo wysokim poziomie.

W połowie 2011 roku Mazda zaprezentowała ideologię SkyActive i technologię, która powstała jako wynik jej stosowania w projektowaniu samochodów. Japończycy postanowili wówczas dbać o jak najniższą wagę samochodów, a w kwestii silników iść niejako pod prąd tendencjom stosowanym w Europie. Podczas gdy w ofercie wielu marek ze Starego Kontynentu nie znajdziemy już motorów bez doładowania, w Maździe stawia się na bardzo nowoczesne jednostki wolnossące o dość dużej pojemności. Ich apetyt nie różni się wiele od najnowszych produktów Volkswagena, Opla czy PSA, ale daje nadzieję na długą eksploatację bez problemów. Wraz z nową technologią na scenę wkroczyła również świeża stylistyka, która zachwyca miłośników japońskiej marki. Najnowszym dzieckiem Mazdy jest Hazumi.

Koncepcyjny samochód zaprezentowany podczas salonu samochodowego w Genewie wiele mówi nam na temat wyglądu przyszłego reprezentanta Mazdy w segmencie miejskich aut. Następca obecnego modelu 2 jest bezkompromisowy, dynamiczny wygląd podkreślają rozciągnięte, niepokorne reflektory, duży grill chłodnicy i ostre linie biegnące po nadkolach. W koncepcyjnym modelu uwagę zwracają również wąskie, ciekawie zaprojektowane lusterka, a w zasadzie oprawy zastępujących je kamer, które jednak nie mają szans na to, by znaleźć się w modelu produkcyjnym. Nad tylną szybą znalazł się spojler, który nadaje samochodowi dynamicznego charakteru.

Nie mniej interesujący prezentuje się wnętrze. Zrezygnowano tu z klasycznej środkowej konsoli. Oprócz trzech podstawowych pokręteł znajdziemy tu pojedynczy nawiew klimatyzacji i ekran. Całość zaprojektowana jest z myślą o kierowcy i ustawiona w jego stronę.

d19ge3u

Mazda Hazumi przynosi ze sobą światową premierę silnika SKYACTIV-D 1.5. Ten niewielki, lekki i ekologiczny silnik Diesla, zaprojektowano z myślą o ekonomii spalania. Producent obiecuje pokaźny moment obrotowy i osiągi uzyskiwane liniowo aż po ogranicznik. Silnik spełnia również najostrzejsze wymagania normy Euro 6 bez konieczności stosowania dodatkowych systemów wychwytywania NOx czy wielostopniowych układów katalizatorów.

tb, moto.wp.pl

Duży wybór opon w atrakcyjnych cenach. Darmowa dostawa. Sprawdź oferty!

d19ge3u

Podziel się opinią

Share

d19ge3u

d19ge3u