Trwa ładowanie...
dr8yj39

Mapy wysokiej rozdzielczości rozwiną jazdę autonomiczną

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mapy wysokiej rozdzielczości rozwiną jazdę autonomiczną
(zdjęcie producenta)
dr8yj39

Audi rozwija program map nawigacyjnych wysokiej rozdzielczości, które znajdą zastosowanie m.in. w systemie jazdy autonomicznej.

- Znaczenie trójwymiarowych map wysokiej rozdzielczości będzie w przyszłości stale rosnąć. Przykładowo w systemie autonomicznej jazdy wykorzystujemy dostarczane przez mapy dane przede wszystkim w sytuacjach, w których decydujące jest przewidywanie – na skrzyżowaniach autostrad, rozwidleniach dróg, zjazdach i wjazdach - wyjaśnia członek zarządu Audi AG, Ulrich Hackenberg.

* ILE WART JEST TWÓJ SAMOCHÓD? MOŻESZ SIĘ ŁATWO PRZEKONAĆ *
Koncern z Ingolstadt zakłada, że kolejna generacja modelu A8 będzie pierwszą, w której na szerszą skalę zastosowany zostanie system jazdy autonomicznej i pierwszą wykorzystującą mapy nawigacyjne wysokiej rozdzielczości. Już dziś jednak jest możliwe korzystanie z bardzo dokładnych danych dostarczanych przez nawigację wyposażoną w odpowiednią mapę. Asystent wydajności w nowym Q7 korzysta z np. z informacji dotyczących wysokości i nachylenia pokonywanych wzniesień. Daje on kierowcy wskazówki, w jakich sytuacjach powinien on ograniczyć prędkość. Dzięki podpowiedziom możliwe jest ograniczenie zużycia paliwa nawet o 10 proc.

dr8yj39

Projekt Audi rozwijany jest z szeregiem partnerów, z których głównym jest firma TomTom.

ll/moto.wp.pl

dr8yj39

Podziel się opinią

Share

dr8yj39

dr8yj39