Trwa ładowanie...
d4190wq
d4190wq

Małopolskie/ Rusza przebudowa węzła Rudno na A4

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d4190wq

Rusza przebudowa węzła Rudno na autostradzie A4. Po zakończeniu prac, które mają kosztować 7,7 mln zł, kierowcy będą mogli wjechać tam na drogę w stronę Śląska lub zjechać z niej, jadąc od strony Krakowa. Teraz jest to niemożliwe.

Obecnie na wspomnianym węźle, który znajduje się ok. 30 km od Krakowa w stronę Katowic (okolice Alwerni i Krzeszowic), zjazd i wjazd istnieją tylko przy południowej jezdni autostrady (ze Śląska i w stronę do grodu Kraka). Ruszyła budowa podobnych połączeń po północnej stronie A4 - wraz z rondem łączącym je z lokalną drogą.

Stalexport Autostrada Małopolska SA (który zarządza płatnym odcinkiem trasy między Małopolską a Śląskiem) szacuje, że inwestycja zostanie zakończona w pierwszym kwartale 2017 r.

d4190wq

Jak powiedział rzecznik prasowy wspomnianej firmy Rafał Czechowski, inwestycja jest kluczową dla gmin Alwernia, Krzeszowice, Spytkowice oraz powiatów krakowskiego i chrzanowskiego.

Do środy będą prowadzone prace przygotowawcze. Od tego dnia do końca października w rejonie wspomnianego węzła na jezdni w stronę Katowic, na odcinku 1,3 km zostanie wyłączony lewy pas ruchu. W tym czasie ruch będzie odbywać się dwoma zawężonymi pasami ruchu (prawym oraz awaryjnym) z ograniczeniem prędkości do 80 km/h.

Stalexport Autostrada Małopolska zarządza odcinkiem autostrady A4 na trasie Katowice-Kraków od 1997 r. Koncesja została wydana na 30 lat i wygasa w 2027 r.

d4190wq

Podziel się opinią

Share

d4190wq

d4190wq