Trwa ładowanie...
d3xvvwh
12-12-2016 14:40

Małopolskie/ Drugi łącznik brzeski powstanie szybciej - do 2023 r.

d3xvvwh
d3xvvwh

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk podpisał aneks, który przyspieszy przebudowę odcinka drogi krajowej nr 75 Brzesko - Nowy Sącz (Małopolskie). W latach 2020-2023 ma powstać druga część tzw. łącznika brzeskiego łączącego tę drogę z autostradą A4.

Jak poinformowała w poniedziałek rzecznik krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) Iwona Mikrut, według planowanego harmonogramu uzyskanie decyzji środowiskowej dla tego łącznika przewidywane jest w 2019 r., a inwestycja będzie realizowana w systemie "projektuj i buduj" w latach 2020-2023.

Rzecznik przypomniała, że przygotowania do budowy drugiego etapu łącznika brzeskiego są najbardziej zaawansowane ze wszystkich odcinków DK 75 planowanych do modernizacji między Brzeskiem i Nowym Sączem. Jako jedyna inwestycja łącznik posiada opracowane Studium Korytarzowe, określające jej przebieg. Trasa przebiegać będzie od ronda, które kończy pierwszy etap łącznika Brzesko (oddany do użytku w maju br.). Łączy on autostradę A4 z drogą krajową nr 94.

Drugi etap będzie się miał ok. 2,4 km długości. Włączenie do istniejącej drogi krajowej nr 75 nastąpi w rejonie styku ulic: A. Mickiewicza i Cesarski Gościniec.

d3xvvwh

Zarządca dróg podkreślił, że DK 75 w rejonie Brzeska wyczerpała swoją przepustowość. Zlokalizowanych jest tam wiele zakładów i sklepów, a ruch miejski i tranzytowy spowalniają sygnalizacje świetlne. Według danych z pomiaru ruchu w 2015 r. średni dobowy ruch osiąga tam blisko 18 tys. pojazdów na dobę.

Budowa drugiego etapu łącznika pozwoli na odsunięcie od Brzeska ruchu tranzytowego wykonywanego między autostradą A4 a Nowym Sączem. Będzie on też stanowił południowo - zachodnią obwodnicę miasta.

d3xvvwh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3xvvwh
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj