WP
hybryda plug-in

Lync & Co prezentuje futurystycznego sedana

Chińska firma Lync & Co coraz śmielej poczyna sobie w świecie motoryzacji. Na najbliższym salonie samochodowym w Szanghaju, startującym już 19 kwietnia zobaczymy jej najnowszy produkt, będący atrakcyjnie wystylizowanym sedanem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Lync & Co prezentuje futurystycznego sedana
(Materiały prasowe)
WP

Sedan z relatywnie wysokim prześwitem. Na podobny zabieg zdecydowało się już Volvo, ze swoim S60 Cross Country. Propozycja Lynk & Co jest jednak mniejsza i nie tak prestiżowa, choć z pewnością bardziej egzotyczna. Pierwsze zdjęcia modelu oznaczanego jako "03" właśnie pojawiły się w sieci. Trzeba przyznać, że mimo nietypowego chatakteru, *auto wygląda nowocześnie i całkiem atrakcyjnie. *

Wracając do Volvo, warto pamiętać, że Lynk & Co wykorzystuje technikę szwedzkiego producenta. Marka podobnie jak Volvo należy bowiem do chińskiego koncernu Geely. Pół roku temu poznaliśmy już SUV-a od Lynk & Co oznaczonego jako "01". Wykorzystuje on podzespoły, które znajdą zastosowanie w przyszłym Volvo XC40. Podobnie jest z sedanem "03", który jednak różni się od SUV-a charakterem i przeznaczeniem.

Materiały prasowe
Podziel się
WP

Bardzo nowoczesna stylistyka nie każdemu przypadnie do gustu. Należy jednak pamiętać, że młoda marka celuje przede wszystkim w lokalny, chiński rynek, a azjatyckie gusta różnią się od europejskich. Mimo wszystko, w porównaniu z licznymi, tandetnymi podróbkami oraz pseudosamochodami z Chin, propozycja Lynk & Co zapowiada się naprawdę nieźle.

Wnętrze podobnie jak nadwozie, również podąża z duchem czasu. Wygląda estetycznie i stylowo, dzięki wykończeniu w skórze oraz aluminium. Klienci nie powinni też narzekać na brak gadżetów. Rolę centralnego elementu pełni tu dotykowy ekran, pozwalający kontrolować funkcje pojazdu oraz multimedia.

Materiały prasowe
Podziel się

Choć producent jeszcze oficjalnie tego nie potwierdził, "03" najprawdopodobniej otrzyma te same silniki co "01". Oznacza to, że pod maskę trafi benzynowe 1,5 sprzężone z motorem elektrycznym lub mocniejsza dwulitrówka, także w hybrydowej konfiguracji. Nowa jakość w chińskiej motoryzacji? Wszystko na to wskazuje. Zaangażowanie inżynierów Volvo widać tu na każdym kroku.

WP

Gama Lynk & Co rozrasta się w szybkim tempie. Sedan "03" zapowiada się równie interesująco co SUV "01". To już dwa naprawdę ciekawe auta, mające wszystko czego potrzeba, by przyciągnąć klientów. Być może jest jeszcze zbyt wcześnie aby o tym mówić, ale nie zdziwimy się jeśli właśnie ta firma *znacząco przyczyni się do zmiany w postrzeganiu chińskich samochodów. *

Materiały prasowe
Podziel się
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP