Trwa ładowanie...

Lista najgorszych aut w roczniku 2001-2002 według TUV

Lista najgorszych aut w roczniku 2001-2002 według TUV
dx6ja5q
dx6ja5q

Niemiecki TUV - agencja nadzoru technicznego, opublikowała wyniki testów awaryjności używanych samochodów. Informacje do tegorocznego testu zbierane były od czerwca 2006 do lipca 2007. W statystykach wykorzystano dane z ponad 7 mln kontroli, jakie były przeprowadzone w tym czasie w stacjach konroli technicznej TUV.

Technicy przygotowali specjalne protokoły kontrolne, w których zaznaczali trzy kategorie usterek - lekkie, poważne i niebezpieczne. Jedynie lekkie wady pozwalają na warunkowe dopuszczenie pojazdu do ruchu, a to też tylko do czasu jej usunięcia. Technicy brali po uwagę uszkodzenia, które stwarzały niebezpieczeństwo w ruchu drogowym.

W tegorocznym zestawieniu, jako samochody 4, 5-letnie przedstawione zostały auta, które opuściły fabryki w latach 2001 i 2002.

dx6ja5q

Nikogo chyba nie dziwią wysokie miejsca jakie zajęły luksusowe marki na czele z Porsche 911 (pierwsza pozycja) i Boxterem (czwarta pozycja). Nie dziwi również wysoka - 3 pozycja Subaru Legacy. Drugi model spod znaku sześciu gwiazd, Forster zajął równie wysokie, bo 7 miejsce. Zaskoczeniem dal wszystkich jest drugie miejsce, najmniejszej na europejskim rynku Hondy Jazz. Również dość wysoką, bo 12 pozycję zajęła Toyota Corolla. Jednak chyba największą niespodziankę sprawił... Citroen C3. W rankingu ten niepozorny, francuski samochodzik pokonał choćby takiego potentata jakim jest Mercedes-Benz S-klasse.

W naszym rankingu nie pokażemy jednak najlepszych. Czas uświadomić sobie czy nasza ulubiona maszyna, którą jeszcze przed chwilą jechaliśmy nie znajduje się na szarym końcu tej listy. W zestawieniu skupiamy się na 20 samochodach, które plasują się na szarym końcu listy TUV.

Jakub Wielicki

dx6ja5q
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dx6ja5q
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj