Trwa ładowanie...
d4769hm

Lexusy RC F najlepsze w wyścigu Super GT

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Lexusy RC F najlepsze w wyścigu Super GT
(Materiały prasowe)
d4769hm

30 sierpnia br. odbyła się piąta runda 44. Międzynarodowego Wyścigu Suzuka 1000 km serii Autobacs Super GT. Pierwsze dwa miejsca zdobyli kierowcy Lexusów RC F.

Zawodnicy rywalizowali w trudnych warunkach - początkowa faza przebiegała w deszczu, na tor wyjechały też dwukrotnie spowalniające wyścig samochody bezpieczeństwa, które spowodowały zagrożenie przekroczenia limitu czasu przed osiągnięciem 1000 km.

* ILE WART JEST TWÓJ SAMOCHÓD? MOŻESZ SIĘ ŁATWO PRZEKONAĆ *

 (fot. Materiały prasowe)

Najlepszy w starciu okazał się Lexus RC F z numerem 36, który prowadzili Daisuke Ito i James Rossiter. Reprezentanci teamu Petronas Tom pokonali 163 okrążenia w czasie 5:45:55. Druga lokata przypadła kierowcom Zent Cerumo, Yuji Tachikawie i Hiroaki Ishiura, (również Lexus RC F) a trzecia Hironobu Yasudzie i J.P.L De Oliveirze (Nissan GT-R).

d4769hm

Zwycięstwo Ito i Rossitera było zdecydowane - objęli oni prowadzenie na 69. okrążeniu i nie oddali go do samej mety. W ciągu ostatnich 30 okrążeń miał przewagę przeszło 60 s nad konkurentami. Dla zespołu Lexusa było to drugie z rzędu zwycięstwo w Wyścigu Suzuka 1000 km.

Źródło: Lexus

ll/moto.wp.pl

Znajdź samochód swoich marzeń w najniższej cenie!

d4769hm

Podziel się opinią

Share

d4769hm

d4769hm