Trwa ładowanie...

Lexusy RC F najlepsze w wyścigu Super GT

Lexusy RC F najlepsze w wyścigu Super GTŹródło: Materiały prasowe
d29k6pd
d29k6pd

30 sierpnia br. odbyła się piąta runda 44. Międzynarodowego Wyścigu Suzuka 1000 km serii Autobacs Super GT. Pierwsze dwa miejsca zdobyli kierowcy Lexusów RC F.

Zawodnicy rywalizowali w trudnych warunkach - początkowa faza przebiegała w deszczu, na tor wyjechały też dwukrotnie spowalniające wyścig samochody bezpieczeństwa, które spowodowały zagrożenie przekroczenia limitu czasu przed osiągnięciem 1000 km.

(fot. Materiały prasowe)
Źródło: (fot. Materiały prasowe)

Najlepszy w starciu okazał się Lexus RC F z numerem 36, który prowadzili Daisuke Ito i James Rossiter. Reprezentanci teamu Petronas Tom pokonali 163 okrążenia w czasie 5:45:55. Druga lokata przypadła kierowcom Zent Cerumo, Yuji Tachikawie i Hiroaki Ishiura, (również Lexus RC F) a trzecia Hironobu Yasudzie i J.P.L De Oliveirze (Nissan GT-R).

d29k6pd

Zwycięstwo Ito i Rossitera było zdecydowane - objęli oni prowadzenie na 69. okrążeniu i nie oddali go do samej mety. W ciągu ostatnich 30 okrążeń miał przewagę przeszło 60 s nad konkurentami. Dla zespołu Lexusa było to drugie z rzędu zwycięstwo w Wyścigu Suzuka 1000 km.

Źródło: Lexus

ll/moto.wp.pl

d29k6pd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d29k6pd
Więcej tematów