Trwa ładowanie...

Lancia Ypsilon prezentem dla medalistki z Rio

Share
Lancia Ypsilon prezentem dla medalistki z Rio
Źródło: zdjęcie producenta
d48tru9

Miasto Tychy dumne z brązowego, olimpijskiego medalu kajakarki Karoliny Nai, wywalczonego podczas igrzysk w Rio de Janeiro, ufundowało jej nowy samochód - Lancię Ypsilon. Auto produkowane jest w tyskiej fabryce koncernu FCA.

Karolina Naja to jedna z najbardziej utytułowanych zawodniczek w historii polskiego kajakarstwa. Swoją karierę rozpoczęła w Tychach, a w tym roku zdobyła brązowy medal na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro, w duecie z Beatą Mikołajczyk.

d48tru9

Przygodę z kajakiem rozpoczynała w wieku 12 lat w Miejskim Ośrodku Sportu Młodzieżowego w rodzinnych Tychach. Jako 16-latka trafiła do SMS w Wałczu, a od trzech lat jest zawodniczką AZS-AWF Gorzów Wielkopolski - studiuje bowiem wychowanie fizyczne na Wydziale Kultury Fizycznej AWF w Poznaniu.

Karolina, choć ma zaledwie 22 lata, zdobywała medale na najważniejszych imprezach. Trzykrotnie stawała na podium mistrzostw świata. W swoim dorobku tyszanka posiada również kilkanaście medali mistrzostw świata i Europy.

Brązowa medalistka igrzysk w Rio pojawiła się na stadionie w Tychach w przerwie meczu miejscowego GKS. Odebrała od prezydenta miasta, Andrzeja Dziuby, kluczyki do lancii ypsilon. To auto z silnikiem 1.0 l. Na dachu zamontowano specjalny bagażnik na kajak. Samochód ufundował tyski samorząd. Cztery lata wcześniej (po mistrzostwach w Londynie, gdzie również zdobyła brązowy medal) Naja dostała od miasta czerwonego fiata 500 (także produkowanego w tyskiej fabryce).

źródło: FCA/oprac. BC

d48tru9

Podziel się opinią

Share
d48tru9
d48tru9
Więcej tematów