Trwa ładowanie...
d3vcatf

Lamborghini Huracan: klasyczny przepis

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Lamborghini Huracan: klasyczny przepis
(zdjęcie producenta)
d3vcatf

Lamborghini Gallardo odpowiada za blisko połowę sprzedanych samochodów w całej historii włoskiej marki. Nic zatem dziwnego, że jego następca jest jednym z najbardziej oczekiwanych modeli na rynku supersamochodów. Oto pierwsze zdjęcia Lamborghini Huracan LP610-4, który na szczęście mocno czerpie z filozofii poprzednika.

Stylistycznie Huracan nawiązuje do wyglądu większego Aventadora. Przy zachowaniu bryły Gallardo jest bardziej agresywny i nowoczesny. Huracan na pewno zwraca na siebie uwagę, co do tego nie ma wątpliwości. Mocno zaakcentowane wloty powietrza i ciemne elementy znajdujące na pokrywie silnika podkreślają sportowy charakter samochodu. Wygląd ma znaczenie, jednak osiągi są jeszcze ważniejsze.

Za napęd modelu Huracan odpowiada wolnossąca jednostka V10 o mocy 610 KM osiąganych przy 8250 obr./min i maksymalnym momencie obrotowym równym 560 Nm przy 6500 obr./min. Pokazuje to, że Lamborghini jest zdecydowane korzystać z klasycznych rozwiązań. Układ napędowy przekazuje moc na cztery koła i korzysta z dwusprzęgłowej, siedmiobiegowej przekładni.

„Słabsze” Lamborghini zapewnia niesamowite osiągi. Pierwsza „setka” na liczniku pojawia się już po 3,2 s, a na osiągnięcie 200 km/h Huracan potrzebuje 9,9 s. Prędkość maksymalna to imponujące 325 km/h. Co ciekawe, mimo tak dużej mocy i ekstremalnych osiągów, Lamborghini zrobiło też ukłon w kierunku ekologicznie nastawionych kierowców. Nowy model jest wyposażony system start-stop i przy spokojnej jeździe osiąga 12,5 l/100 km.

d3vcatf

Nowe Lamborghini, podobnie jak Ferrari, posiada na kierownicy przełącznik do zmiany trybu jazdy. Do wyboru są ustawienia drogowe, sportowe i wyścigowe. Zmiana wpływa na pracę skrzyni biegów, silnika, kontroli trakcji i dźwięk dobiegający z układu wydechowego. Odpowiednią siłę hamowania będą zapewniać montowane seryjnie ceramiczne hamulce. Wśród opcji natomiast znajdzie się dynamiczny układ kierowniczy i aktywne zawieszenie. Do pierwszych klientów Huracan trafi na wiosnę 2014 roku.

sj, moto.wp.pl

Duży wybór akumulatorów w niskich cenach na Allegro Wybierz najkorzystniejszą ofertę!Duży wybór akumulatorów w niskich cenach na Allegro Wybierz najkorzystniejszą ofertę!

d3vcatf

Podziel się opinią

Share
d3vcatf
d3vcatf
Więcej tematów