Trwa ładowanie...
d2sn3rc

Kubica wygrał Ronde Citta di Sperlonga

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kubica wygrał Ronde Citta di Sperlonga
(Citroen Racing)
d2sn3rc

Robert Kubica jadący z pilotem Jakubem Gerberem Peugeotem 207 S2000 wygrał rozgrywany we Włoszech nad Morzem Tyrreńskim regionalny rajd Ronde Citta di Sperlonge.

Mistrz świata WRC-2 był najszybszy na trzech z czterech przejazdów jednego odcinka specjalnego La Magliana.

Drugie miejsce zajął kierowca gospodarzy Graziano De Santis (Ford Fiesta S2000), tracąc do polskiej załogi 35,0 s, a trzecie Fabio Gianfico (Mitsubishi Lancer Evo IX) - strata 48,8 s.

d2sn3rc

Do pierwszego odcinka specjalnego wystartowało 106 załóg.

Program rajdu obejmował cztery przejazdy 9,4-kilometrowego odcinka La Magliana, wytyczonego na asfaltowej drodze ze Sperlongi do Itri w prowincji Latina. Cała trasa wraz z dojazdami miała 183 km.

Dwie poprzednie tego rajdu wygrał Włoch Claudio De Cecco - w Citroenie Xsarze WRC (2011) i Fordzie Focusie WRC (2012). Po pierwszym tegorocznym OS De Cecco był drugi za Kubicą, na trasie drugiej próby miał problemy techniczne i musiał się wycofać.

W ostatni piątek były kierowca Formuły 1 podpisał kontrakt z teamem M-Sport na starty w przyszłorocznych rajdowych mistrzostwach świata. 29-letni Polak będzie się ścigał Fordem Fiesta RS WRC we wszystkich trzynastu rundach cyklu.

d2sn3rc

Krakowianin nie będzie jednak kierowcą fabrycznym zespołu. Ten stworzą zwycięzca piętnastu eliminacji i czterokrotny wicemistrz świata WRC Fin Mikko Hirvonen (przeszedł z Citroena) oraz Walijczyk Elfyn Evans, których również czeka 13 startów w MŚ.

Malcolm Wilson, szef ekipy M-Sport należącej do koncernu Forda przyznał, że od czasu, gdy Kubica pojawił się na rajdowych trasach, chciał go mieć w swoim zespole.

W zakończonym niedawno sezonie Kubica został mistrzem świata w klasie WRC-2, a w ostatniej imprezie Rajdzie Wielkiej Brytanii ścigał się po raz pierwszy fabrycznym modelem DS3 WRC teamu Citroena. Przed tygodniem został uznany przez Międzynarodową Federację Samochodową (FIA) "Osobowością Roku 2013" w motosporcie.

d2sn3rc

Podziel się opinią

Share

d2sn3rc

d2sn3rc