Trwa ładowanie...
holderName

Kuba Wojewódzki wspomina dawne auto. Miał świetnego volkswagena

"Sportowe samochody oraz luksusowa odzież to mój znak rozpoznawczy od lat" - napisał na Instagramie dziennikarz i pochwalił się starym zdjęciem. Widać na nim młodego Wojewódzkiego pozującego z czerwonym volkswagenem corrado.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kuba Wojewódzki od lat widywany jest za kierownicami najszybszych sportowych samochodów.
Kuba Wojewódzki od lat widywany jest za kierownicami najszybszych sportowych samochodów. (East News, Fot: Agnieszka Śnieżko)
holderName

Choć dzisiaj Kuba Wojewódzki zazwyczaj jest widywany w szalenie drogich samochodach, zaczynał od czegoś skromniejszego. Nie oznacza to, że auto, którym w 1993 roku jeździł dziennikarz, było zwyczajne. Czerwony volkswagen ze zdjęcia to model Corrado spokrewniony z Passatem.

Auto miało napęd na przód, a pod maską początkowo można było wybrać jeden z dwóch silników o pojemności 1,8 litra: wolnossący o mocy 136 KM oraz doładowany generujący 160 KM. Z czasem miejsce najsłabszego zajęła jednostka dwulitrowa, a do portfolio dołączyła topowa wersja VR6. Silnik miał 2,9 litra i oferował aż 190 KM.

holderName

Na zdjęciu nie widać, jaką wersję konkretnie miał dziennikarz, ale pisał o tym w swojej biografii. Stąd wiemy, że auto to Corrado G60, a więc starsza odmiana ze sprężarką. Sprint do setki zajmował 8,5 s, a prędkość maksymalna wynosiła 225 km/h. W książce Wojewódzki wspomina też spojler, który automatycznie wysuwał się po przekroczeniu 120 km/h.

Dzisiaj znalezienie używanego volkswagena corrado w dobrym stanie to nie lada wyzwanie. Większość egzemplarzy przeszło bardziej lub mniej (z naciskiem na to drugie) udany tuning. Obecnie w Polsce do kupienia jest jeden samochód i kosztuje 26 tys. zł.

holderName

Podziel się opinią

Share
holderName
holderName
Więcej tematów