Trwa ładowanie...

Książę Monako w Toyocie Prius Plug-in Hybrid

Książę Monako w Toyocie Prius Plug-in HybridŹródło: zdjęcie producenta
d42rjeo
d42rjeo

Jego Wysokość Książę Monako Albert II odebrał kluczyki do pierwszego w Europie seryjnego samochodu Toyota Prius Plug-in Hybrid, którym będzie poruszał się po Księstwie przez najbliższe dwa miesiące. Nowy pojazd może wkrótce zastąpić standardowego Priusa, którego obecnie używa władca Monako.

- Jesteśmy dumni z tego, że pierwszym w Europie seryjnym Priusem Plug-in Hybrid będzie jeździł Książę Monako - mówi Didier Leroy, prezes i dyrektor generalny Toyota Motor Europe - Cieszymy się, że w ramach naszej długotrwałej współpracy możemy przyczynić się do realizacji przedsięwzięć ekologicznych, zainicjowanych przez Jego Wysokość Księcia Alberta II.

W lutym 2012 r. rząd Monako z inicjatywy Księcia Alberta II wprowadził nowy system zachęt finansowych, którego celem jest promowanie pojazdów ekologicznych w Księstwie Monako. W ramach tego systemu samochody w pełni hybrydowe, emitujące poniżej 60 g dwutlenku węgla na kilometr, objęte są subsydiami w wysokości 5 500 euro, natomiast nabywcy pojazdów w pełni elektrycznych mogą liczyć na subsydia do 9 000 euro.

Prius Plug-in Hybrid może przejechać 25 km jedynie na silniku elektrycznym, a w trybie hybrydowym jego zasięg wynosi nawet ponad 1200 km. Ładowanie akumulatorów ze zwykłego gniazdka elektrycznego zajmuje 90 minut.

d42rjeo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d42rjeo
Więcej tematów