Trwa ładowanie...
dj0rvwf

Koniec z tanim paliwem. Na stacjach podwyżki

Zapowiadane w ubiegłym tygodniu podwyżki cen paliw na stacjach stały się faktem. Najmocniej podrożał olej napędowy, a ze zwyżkowej tendencji wyłamał się jedynie autogaz.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
tankowanie, stacja paliw, dystrybutor, paliwa
tankowanie, stacja paliw, dystrybutor, paliwa (WP.PL, Fot: Marek Wieliński)
dj0rvwf

Kierowcy z niepokojem czekają na decyzję w sprawie wprowadzenia nowego podatku od paliw – opłaty drogowej, ale nawet bez tego dodatkowego obciążenia koszty tankowania rosną.

Popularna benzyna 95-oktanowa kosztuje obecnie średnio 4,35 zł/l. Oznacza to, że w stosunku do ceny sprzed tygodnia to paliwo podrożało o 3 grosze na litrze. W przypadku benzyny 98-oktanowej podwyżka wyniosła 2 grosze. Jej przeciętna cena uplasowała się na poziomie 4,69 zł/l.

Największą podwyżkę średniej ceny odnotował olej napędowy. Przeciętnie za litr diesla trzeba zapłacić 4,17 zł, czyli o 6 groszy więcej niż w ubiegłym tygodniu. Jedynym paliwem, jakie potaniało, jest autogaz. Obniżka wyniosła 3 grosze. Aktualnie średnia ogólnopolska cena LPG wynosi 1,82 zł/l.

dj0rvwf

W tym tygodniu najtańszym województwem pod względem średniej ceny benzyny 95 jest wielkopolskie z ceną tego paliwa na poziomie 4,30 zł/l. Na Dolnym Śląsku odnotowana została najniższa przeciętna cena benzyny 98 - wyniosła 4,62 zł/l. Najmniej za tankowanie diesla kierowcy zapłacą na Śląsku i w Wielkopolsce, średnio 4,12 zł/l. Kierowcy posiadający pojazdy z instalacją gazową najtańsze tankowanie znajdą na Opolszczyźnie. Przeciętna cena autogazu wynosi tam 1,67 zł/l.

Źródło: e-petrol.pl

dj0rvwf

Podziel się opinią

Share

dj0rvwf

dj0rvwf