Koniec z przywilejami dla aut niskoemisyjnych w Warszawie? Nie będzie jazdy po Trakcie Królewskim

Ulgi dla posiadaczy aut elektrycznych i hybrydowych w Polsce? Zamiast pojawiać się nowe, jedna z nich została zniesiona w Warszawie 1 stycznia 2018.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ulice Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście niedostępne dla aut elektrycznych i hybrydowych
Ulice Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście niedostępne dla aut elektrycznych i hybrydowych (East News, Fot: Adam Burakowski/REPORTER)

Od początku roku nie ma już możliwości wyrobienia identyfikatora, który uprawnia do jeżdżenia po Krakowskim Przedmieściu i Nowym Świecie na Trakcie Królewskim w stolicy. Zarząd Dróg Miejskich nie wydaje już takich uprawnień, choć władze miasta zdają sobie sprawę ze strony ekologicznej aut elektrycznych i hybrydowych. Problemem nie są jednak spaliny, a natężenie ruchu pojazdów.

- Każdy wie, że samochody elektryczne emitują mniej spalin, ale nadal generują inne problemy. Nie możemy uprzywilejować tych pojazdów kosztem komunikacji miejskiej, która już stoi w korkach - wyjaśnia w rozmowie z tvnwarszawa.pl Karolina Gałecka, rzeczniczka ZDM.

Wjazd na wybrane odcinki Traktu Królewskiego dla samochodów o napędzie niskoemisyjnym umożliwiono w 2014 roku. Początkowo zainteresowanie było niewielkie z powodu niedużej popularności takich aut. Z czasem stawało się coraz większe wraz z częstszymi zakupami hybryd, aż urosło w latach 2016-2107 do rangi problemu.

Tylko w tym okresie wydano łącznie 1200 identyfikatorów. Kierowcy nie jeździli już tymi ulicami by je odwiedzać, ale po prostu wybierali je jako mało uczęszczane odcinki do przejazdu na swojej trasie.

Ważną informacją dla obecnych posiadaczy identyfikatorów jest to, że nadal dają one uprawnienia do przejazdu po Krakowskim Przedmieściu i Nowym Świecie do czasu upływu ich ważności. Wnioski wciąż będą mogli składać mieszkańcy okolicy strefy wyłączonej z ruchu oraz osoby, które prowadzą tam działalność gospodarczą.

źródło: tvnwarszawa.tvn24.pl

Polub WP Moto
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.