Trwa ładowanie...
d1gk7b4
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Koniec remontu opolskiego odcinka A4

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koniec remontu opolskiego odcinka A4
(PAP/Grzegorz Haławej)
d1gk7b4

Zakończyła się wymiana nawierzchni na opolskim odcinku autostrady A4. Ruch samochodów odbywa się tam bez utrudnień.

Remont dotyczył odcinka między węzłami "Prądy" i "Dąbrówka", na nitce prowadzącej w stronę Katowic. - Obecnie ruch odbywa się już bez utrudnień i trwa usuwanie oznakowania tymczasowego - poinformował PAP rzecznik prasowy opolskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Michał Wandrasz.

Wymiana nawierzchni na 7,5-kilmetrowym odcinku była ostatnim etapem trwającego od 27 września br. remontu autostrady. Wcześniej frezowano i układano na nowo nawierzchnię na obu węzłach autostradowych. Wszystkie prace zakończyły się zgodnie z harmonogramem.

d1gk7b4

- Podczas prac remontowych usunięto 5 cm zniszczonej górnej warstwy jezdni, na całej jej szerokości, łącznie z pasem awaryjnym. W to miejsce ułożono zupełnie nową warstwę ścieralną - poinformował PAP Michał Wandrasz. - Łącznie wymieniono ok. 120 000 m kw. nawierzchni. Zadanie obejmowało również naprawę spękań, wymianę dylatacji bitumicznych i wykonanie poziomego oznakowania grubowarstwowego - dodał.

Remont, który był pierwszym tak poważnym w kilkunastoletniej historii opolskiego odcinka A-4, kosztował około 7,2 miliona złotych. Prace wykonała firma Skanska.

Wyprzedaż felg aluminiowych. Kliknij i sprawdź oferty!

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco


d1gk7b4

d1gk7b4
d1gk7b4