Trwa ładowanie...
22-10-2013 12:35

Koniec remontu opolskiego odcinka A4

Koniec remontu opolskiego odcinka A4Źródło: PAP/Grzegorz Haławej
d2ylk1d
d2ylk1d

Zakończyła się wymiana nawierzchni na opolskim odcinku autostrady A4. Ruch samochodów odbywa się tam bez utrudnień.

Remont dotyczył odcinka między węzłami "Prądy" i "Dąbrówka", na nitce prowadzącej w stronę Katowic. - Obecnie ruch odbywa się już bez utrudnień i trwa usuwanie oznakowania tymczasowego - poinformował PAP rzecznik prasowy opolskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Michał Wandrasz.

Wymiana nawierzchni na 7,5-kilmetrowym odcinku była ostatnim etapem trwającego od 27 września br. remontu autostrady. Wcześniej frezowano i układano na nowo nawierzchnię na obu węzłach autostradowych. Wszystkie prace zakończyły się zgodnie z harmonogramem.

- Podczas prac remontowych usunięto 5 cm zniszczonej górnej warstwy jezdni, na całej jej szerokości, łącznie z pasem awaryjnym. W to miejsce ułożono zupełnie nową warstwę ścieralną - poinformował PAP Michał Wandrasz. - Łącznie wymieniono ok. 120 000 m kw. nawierzchni. Zadanie obejmowało również naprawę spękań, wymianę dylatacji bitumicznych i wykonanie poziomego oznakowania grubowarstwowego - dodał.

Remont, który był pierwszym tak poważnym w kilkunastoletniej historii opolskiego odcinka A-4, kosztował około 7,2 miliona złotych. Prace wykonała firma Skanska.

d2ylk1d
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ylk1d
Więcej tematów