Trwa ładowanie...
ycipk-4kxkzj

Kolejne rekordy pobite. Tak drogiego tankowania nie było od dawna

Wyjeżdżający na majówkę nie mają powodów do zadowolenia. Nie chodzi tylko o gorszą niż w zeszłym tygodniu pogodę, ale też cały czas rosnące ceny paliw. Tankowanie jest teraz wyjątkowo drogie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ceny paliw podczas majówki są rekordowo wysokie
Ceny paliw podczas majówki są rekordowo wysokie (East News, Fot: Piotr Kamionka/REPORTER)
ycipk-4kxkzj

W porównaniu do sytuacji sprzed roku ceny wszystkich paliw są znacząco wyższe, a najbardziej jest to widoczne w przypadku oleju napędowego. Diesel na przestrzeni 12 miesięcy podrożał aż o 40 gr na litrze i kosztuje teraz średnio 5,19 zł/l. Litr benzyny 95-oktanowej kosztuje o 32 gr więcej niż rok temu - 5,20 zł/l, a cena autogazu wzrosła o 16 gr/l do poziomu 2,23 zł/l.

Zła wiadomość jest taka, że jest drożej nie tylko w porównaniu z zeszłym rokiem, ale też ceny paliw stale idą w górę. Na przestrzeni ostatniego tygodnia eksperci z e-petrol.pl odnotowali 5-groszowe podwyżki cen autogazu i oleju napędowego. Cena popularnej "95-tki" w ciągu ostatniego tygodnia poszła do góry o 2 gr.

Aktualnie do regionów z najniższymi cenami paliw należy: województwo łódzkie, gdzie najmniej płaci się za benzynę 95 - 5,15 zł/l i Opolszczyzna, gdzie litr diesla kosztuje przeciętnie 5,13 zł.

ycipk-4kxkzj

Najwyższe ceny paliw e-petrol.pl zarejestrował natomiast w tym tygodniu w województwie lubuskim, gdzie najwięcej płaci się za 95-oktanową benzynę - średnio 5,27 zł/l, w Małopolsce, w której zakup litra oleju napędowego to wydatek rzędu 5,25 zł oraz na Mazowszu z najwyższą ceną gazu samochodowego - 2,28 zł/l.

Źródło: e-petrol.pl/Information Market S.A.

Polub WP Moto
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-4kxkzj

ycipk-4kxkzj
ycipk-4kxkzj