Trwa ładowanie...

Kolejne rekordy pobite. Tak drogiego tankowania nie było od dawna

Wyjeżdżający na majówkę nie mają powodów do zadowolenia. Nie chodzi tylko o gorszą niż w zeszłym tygodniu pogodę, ale też cały czas rosnące ceny paliw. Tankowanie jest teraz wyjątkowo drogie.

Kolejne rekordy pobite. Tak drogiego tankowania nie było od dawnaŹródło: East News, fot: Piotr Kamionka/REPORTER
dbhm4ee
dbhm4ee

W porównaniu do sytuacji sprzed roku ceny wszystkich paliw są znacząco wyższe, a najbardziej jest to widoczne w przypadku oleju napędowego. Diesel na przestrzeni 12 miesięcy podrożał aż o 40 gr na litrze i kosztuje teraz średnio 5,19 zł/l. Litr benzyny 95-oktanowej kosztuje o 32 gr więcej niż rok temu - 5,20 zł/l, a cena autogazu wzrosła o 16 gr/l do poziomu 2,23 zł/l.

Zła wiadomość jest taka, że jest drożej nie tylko w porównaniu z zeszłym rokiem, ale też ceny paliw stale idą w górę. Na przestrzeni ostatniego tygodnia eksperci z e-petrol.pl odnotowali 5-groszowe podwyżki cen autogazu i oleju napędowego. Cena popularnej "95-tki" w ciągu ostatniego tygodnia poszła do góry o 2 gr.

Aktualnie do regionów z najniższymi cenami paliw należy: województwo łódzkie, gdzie najmniej płaci się za benzynę 95 - 5,15 zł/l i Opolszczyzna, gdzie litr diesla kosztuje przeciętnie 5,13 zł.

Najwyższe ceny paliw e-petrol.pl zarejestrował natomiast w tym tygodniu w województwie lubuskim, gdzie najwięcej płaci się za 95-oktanową benzynę - średnio 5,27 zł/l, w Małopolsce, w której zakup litra oleju napędowego to wydatek rzędu 5,25 zł oraz na Mazowszu z najwyższą ceną gazu samochodowego - 2,28 zł/l.

Źródło: e-petrol.pl/Information Market S.A.

dbhm4ee
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dbhm4ee
Więcej tematów