Trwa ładowanie...
d1zhouo
Kolejarze chcą zabierania prawa jazdy za łamanie przepisów na przejazdach

Kolejarze chcą zabierania prawa jazdy za łamanie przepisów na przejazdach

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1zhouo

Nowe przepisy, zgodnie z którymi kierowca traci prawo jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym, działają – tak twierdzi wielu ekspertów, w tym policja. Zatem PKP proponuje, aby podobną karę stosować w sytuacji innego, wyjątkowo niebezpiecznego zachowania, czyli łamania przepisów na przejazdach kolejowych.

Liczne kampanie społeczne prowadzone na całym świecie, ale też powracające informacje o kolejnych ofiarach, często przypominają kierowcom, że w starciu z pociągiem samochód nie ma żadnych szans, a wypadki na przejazdach kolejowych należą do najtragiczniejszych w skutkach. Mimo to nie brakuje osób, które ignoruję nakaz zatrzymania się przed torami i upewnienia się, że można bezpiecznie przez nie przejechać. Aktualnie za takie wykroczenie grozi 100 zł mandatu i dwa punkty karne, ale kolejarze proponują zaostrzenie tych przepisów. Chcą, aby przy drugim przewinieniu automatycznie zatrzymywać prawo jazdy na 3 miesiące. Marek Konkolewski z Komendy Głównej Policji uważa jednak, że to zbyt surowa kara.

d1zhouo

Od początku 2015 roku na przejazdach kolejowych doszło do 89 wypadków i kolizji. Niestety aż w 98 proc. przypadków powodem tych zdarzeń była nieostrożność kierowców. Wystarczy udać się na dowolny przejazd, aby zobaczyć, jak wiele samochodów nie zatrzymuje się przed torami.

sj, moto.wp.pl

d1zhouo

Podziel się opinią

Share

d1zhouo

d1zhouo