Trwa ładowanie...
d4e6iw5

Kobiety za kółkiem - jakie są naprawdę?

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kobiety za kółkiem - jakie są naprawdę?
(Materiały prasowe)
d4e6iw5

Statystyczna kobieta na świecie powoduje wypadek co 6,7 mln km zaś mężczyzna - co 4,3 mln. Również w Polsce dane przemawiają za paniami - powodują one jedynie 25 proc. zdarzeń. Jak naprawdę prowadzi płeć piękna?

Mężczyźni powodują nie tylko więcej wypadków, ale ich skutki są bardziej kosztowne, co potwierdzają statystyki firm ubezpieczeniowych. Większość kobiet nie rywalizuje za kierownicą, a po prostu jedzie do celu. Mniej w nich agresji i skłonności do nadmiernego ryzyka niż u panów. Na ich niekorzyść przemawia fakt, że czują się podczas jazdy mniej pewnie.

Co ciekawe, rośnie liczba kobiet korzystających z przydatnych w samochodzie akcesoriów - np. na koniec III kwartału 2012 r. panie stanowiły 11 proc. użytkowników nawigacji mobilnej NaviExpert, zaś teraz jest to już 15 proc. Z badań wynika, że używają one nawigacji częściej - ok. 35 proc. pań przyznało, że sięga po nią kilka razy w tygodniu, podczas gdy ok. połowa mężczyzn sięga po nią kilka razy w miesiącu, a 25 proc. kilka razy na tydzień.

d4e6iw5

Ten sam sondaż wskazał, że dla kobiet najważniejsze w nawigacji samochodowej są w równym stopniu aktualne mapy oraz funkcja omijania korków, zaś dla mężczyzn najistotniejszą kwestią jest ten pierwszy czynnik. Wynika z tego, że kobiety pewniej czują się mając wsparcie nie tylko przy dalekich podróżach, ale również podczas jazdy po mieście. Są bardziej skłonne od panów zaufać technologii po to by zaoszczędzić czas, mimo że udowodniono, że to one spokojniej reagują na stanie w korku. Dzieje się tak, gdyż przekazywanie informacji między prawą półkulą mózgu - odpowiedzialną za kontrolę reakcji emocjonalnej, a półkulą lewą - odpowiedzialną za procesy logicznego i racjonalnego myślenia - jest u kobiet sprawniejsze niż u mężczyzn.

Naukowcy przeprowadzili eksperyment dotyczacy orientacji w przestrzeni. Jego uczestnicy - kobiety i mężczyźni - musieli znaleźć wyjście z labiryntu w jak najkrótszym czasie. Zadanie to lepiej wykonali panowie - rezonans magnetyczny pokazał, że podczas wykonywania tego zadania u mężczyzn był bardziej aktywny hipokamp - struktura umożliwiająca określenie pozycji ciała w stosunku do otoczenia. U kobiet aktywny był natomiast fragment kory mózgowej, zarządzający pamięcią wzrokową. Panie lepiej orientują się w terenie w którym już były, gdyż kierują się charakterystycznymi punktami, które tam się znajdują. Mężczyźni natomiast orientują się głównie na podstawie kierunków i stosunków odległości, dzięki temu łatwiej im się odnaleźć w zupełnie nieznanym sobie terenie.

Źródło: NaviExpert

ll/moto.wp.pl

Zobacz najnowsze ogłoszenia motoryzacyjne!

d4e6iw5

Podziel się opinią

Share
d4e6iw5
d4e6iw5
Więcej tematów