Trwa ładowanie...
d32g8vp

Klasyczne Audi zjadą na Goodwood Festival of Speed

Share
Klasyczne Audi zjadą na Goodwood Festival of Speed
Źródło: Materiały prasowe
d32g8vp

Na tegorocznym Festival of Speed w Goodwood w południowej Anglii, Audi Tradition wystawi na starcie zarówno cztero-, jak i dwukołowe pojazdy .Za ich kierownicami zasiądą prawdziwe gwiazdy muzyki i motorsportu.

Auto Union D z podwójną sprężarką poprowadzi Nick Mason, perkusista zespołu Pink Floyd. Będzie to jego dziewiąty występ w Goodwood. Auto Union D było ostatnią wersją Srebrnej Strzały Auto Union wyprodukowaną przed II wojną światową. W 1939 r. ta 12-cylindrowa jednostka o mocy 485 KM zdobyła Grand Prix Francji i Jugosławii.

* ILE WART JEST TWÓJ SAMOCHÓD? MOŻESZ SIĘ ŁATWO PRZEKONAĆ *
Na Festiwalu pojawią się też dwa motocykle. Pierwszym z nich będzie NSU Sportmax z 1955 r. o pojemności 250 ccm – maszyna zaprojektowana dla zawodników indywidualnych po tym, jak poprzednik Audi, marka NSU, w 1954 r. rozwiązała swój zespół fabryczny. To na tym motocyklu Paul Muller jako kierowca prywatny w 1955 r. zdobył mistrzostwo świata. W Goodwood maszyny dosiądzie dwukrotny wicemistrz świata i ponad 20-krotny zdobywca tytułów GP, Ralf Waldman.

Drugim motocyklem przywiezionym przez Audi Tradition będzie bardzo rzadkie NSU SS 500 Supersport, znane również jako NSU Bullus. Ten przydomek maszyna otrzymała dzięki Tomowi Bullusowi, który w 1930 r. zdobył dla NSU GP Niemiec na torze Nurburgring.

d32g8vp

Goodwood Festival of Speed odbędzie się w dniach 26-28 czerwca br. Organizatorzy spodziewają się ok. 200 000 widzów.

Źródło: Audi

ll/moto.wp.pl

d32g8vp

Podziel się opinią

Share
d32g8vp
d32g8vp
Więcej tematów