Trwa ładowanie...
dr8yj39

Kierowcy uważajcie na czarne BMW - policja autostradowa ma nowy nieoznakowany radiowóz

Policja autostradowa pozyskała od BOR-u kolejne BMW 7 E65. Czarna limuzyna o numerze rejestracyjnym SK 763HX ma pod maską silnik o mocy 274 KM. Auto ma być wykorzystywane do łapania kierowców, którzy przekroczyli prędkość.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kierowcy uważajcie na czarne BMW - policja autostradowa ma nowy nieoznakowany radiowóz
(Materiały prasowe, Fot: BMW)
dr8yj39

Jak udało nam się ustalić, zdjęcie BMW Serii 7 model E65 o numerze rejestracyjnym SK 763HX, które pojawiło się w sieci wraz z informacją, że to nowy radiowóz policyjny przejęty od BOR, jest prawdziwe. Okazało się, że czarna limuzyna trafiła do Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Auto zostało wyprodukowane w 2002 roku i ma pod maską silnik o pojemności 3,6 litra, który generuje moc 274 KM. Moc trafia na tylne koła za pośrednictwem automatycznej skrzyni biegów.

Z informacji podanych przez rzecznika śląskiej Policji wynika, że pojazd został przydzielony do dyspozycji Komisariatu Autostradowego w Gliwicach i będzie używany na terenie działania Komisariatu Autostradowego. Oznacza to, iż pojazd będzie użytkowany na śląskich odcinkach autostrad A-1 (od granicy Polski do Pyrzowic) i A-4 od Punktu Pobory Opłat Brzęczkowice do granicy z woj. opolskim).

Doraźnie pojazd może też być użytkowany zgodnie z ewentualnymi dyspozycjami ze strony KWP Katowice na innych odcinkach dróg woj. Śląskiego.

Materiały prasowe

BMW będzie wykorzystywane w głównej mierze do kontroli ruchu drogowego oraz ujawniania i rejestracji wykroczeń w ruchu drogowym (polegających głównie na przekraczaniu prędkości). Dowiedzieliśmy się też, że do użytkowania pojazdu wyznaczono pięciu funkcjonariuszy. Według zebranych przez nas informacji Policjanci przydzieleni do prowadzenia tego auta mają wieloletnie doświadczenie w kierowaniu pojazdami służbowymi oraz pojazdami z tylnym napędem.

dr8yj39

BMW jest wyposażone w standardowe zestaw pojazdu RD - wideo, co oznacza, że ma na pokładzie urządzenie do pomiaru prędkości i rejestracji wykroczeń drogowych. Dodatkowo wyposażono go w kamuflowaną sygnalizację uprzywilejowania (sygnały świetlne i dźwiękowe, oraz tablicę schowaną za tylną szybą do wyświetlania komunikatów). Pozostałe wyposażenie pojazdu jest seryjne dla pojazdu marki BMW serii 7 z roku produkcji 2002.

Praktyka przejmowania przez policję limuzyn po tym, jak skończą swoją służbę w Biurze Ochrony Rządu jest dość powszechna. W Warszawie BMW Serii 7 E38 za pewne pomogło ujawnić wykroczenia na łączną kwotę, która już kilkakrotnie przewyższyła cenę takiego auta.

dr8yj39

Podziel się opinią

Share

dr8yj39

dr8yj39